SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sylwetki wojowników
  3. BARTOSZ LEŚKO: „LICZĘ, ŻE UDA NAM SIĘ STOCZYĆ WALKĘ ROKU”
BARTOSZ LEŚKO: „LICZĘ, ŻE UDA NAM SIĘ STOCZYĆ WALKĘ ROKU”

BARTOSZ LEŚKO: „LICZĘ, ŻE UDA NAM SIĘ STOCZYĆ WALKĘ ROKU”

0
0

Podczas gali XTB KSW 94 do klatki KSW powróci Bartosz Leśko, zawodnik słynący z dawania efektownych pojedynków.

Ostatnie bilety dostępne na eBilet.pl

Bartosz Leśko ma za sobą cztery walki w organizacji KSW. Zadebiutował w okrągłej klatce podczas łódzkiej gali KSW 70. W starciu w wadze półciężkiej w świetny stylu rozbił niepokonanego wówczas Damiana Piwowarczyka. W kolejnym boju 27-latek zszedł do niższej kategorii, ale uległ Tomowi Breese’owi. Na drogę zwycięstw powrócił w lipcu 2023 roku poddając Nemanję Nikolicia. W ostatnim pojedynku zawodnik z Trójmiasta starł się z Piotrem Kuberskim i po efektownym boju musiał uznać jego wyższość w klatce.

– Może niepotrzebnie poszedłem na wojnę z Piotrkiem Kuberskim, ale mam w sobie taką sportową przekorę, że chciałem rywalizować z Piotrkiem w jego najmocniejszej płaszczyźnie – mówi Bartosz Leśko. – Tak samo chciałem rywalizować z Tomem Breese’em w jego najmocniejszej płaszczyźnie, czyli w parterze i zapłaciłem za to przegranymi, ale jestem z siebie dumny, bo nie obawiam się nikogo, nie obawiam się tych mocnych płaszczyzn i myślę, że taka droga będzie mnie budować. Wciąż jestem młodym zawodnikiem i to w perspektywie czasu, całej mojej kariery, na pewno będzie miało pozytywny wydźwięk.

Podczas zbliżającej się gali w ERGO ARENIE Bartosz Leśko zmierzy się z Michałem Michalskim, który najczęściej nokautuje swoich przeciwników.

– Michał to charakterny gość, lubiący bitkę – przyznaje Leśko. – Dający emocjonujące walki. Miewa kryzysy, a później potrafi z nich wyjść obronną ręką. Zawsze walczy do końca. Bardzo się cieszę, że będę mógł się zmierzyć z takim zawodnikiem, bo jest to gwarancją emocji, tego, że nie będzie kalkulacji, nie będzie rozkminiania, tylko na pewno będzie wojna i mam nadzieję, że tym razem nie będzie to tylko nominacja do walki roku w moim wykonaniu, ale faktycznie uda nam się stoczyć walkę roku.

Reprezentant klubu Mighty Bulls stoczył do tej pory dziewiętnaście pojedynków, w trzynastu tryumfował, a dwukrotnie remisował. Gdynianin większość swoich wygranych zdobył przed czasem. Siedmiokrotnie poddawał przeciwników, a dwa razy odprawiał ich ciosami.

Do walki Bartosza Leśki z Michałem Michalskim dojdzie już 11 maja podczas gali XTB KSW 94.