SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. „Boxam International”: Michał Jarliński w finale !
„Boxam International”: Michał Jarliński w finale !

„Boxam International”: Michał Jarliński w finale !

0
0

Michał Jarliński awansował do finału kategorii 75 kg turnieju „Boxam International” w hiszpańskiej La Nucii. Brązowe medale zdobyli: Mateusz Grejber (67 kg), Damian Durkacz (71 kg) i Adam Tutak (+92 kg).

W piątkowej walce półfinałowej Michał Jarliński pokonał Ishmeeta Singha z Indii 4:1. Pierwszą rundę Polak wygrał 5:0, drugą 4:1 i tym samym uzyskał wyraźne prowadzenie, które utrzymał do końca rywalizacji.

W finale rywalem Michała Jarlińskiego będzie Tajwańczyk Chia-Wei Kan. To pięściarz, który już ma zapewniony start w olimpijskich zawodach w Paryżu w wadze 71 kg. Awans wywalczył dzięki srebrnemu medalowi Igrzysk Azji.

Niestety w pozostałych pojedynkach półfinałowych Biało-Czerwoni przegrywali: Mateusz Grejber z Bunjongiem Sinsirim z Tajlandii 0:5 (ostatnia runda 2:3), a Adam Tutak przed czasem (KO 1) z Włochem Diego Lenzim.

Po 3 wygranych walkach, Damian Durkacz poniósł porażkę ze zwycięzcą ubiegłorocznych Igrzysk PanAmerykańskich Meksykaninem Marco Verde 1:4. Pierwszą i drugą rundę nasz bokser przegrywał po 2:3, a cała potyczka była bardzo wyrównana.

Jutro rozpoczyna się turniej „Strandja” w Sofii z udziałem 6 Polek.

Nasi reprezentanci i reprezentantki przygotowują się do kwalifikacji do IO 2024 we Francji.