SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. DROGA DO KSW 95 – KRZYSZTOF GŁOWACKI I DAWID KASPERSKI
DROGA DO KSW 95 – KRZYSZTOF GŁOWACKI I DAWID KASPERSKI

DROGA DO KSW 95 – KRZYSZTOF GŁOWACKI I DAWID KASPERSKI

0
0

Gala KSW 95 przyniesie z sobą świetny pojedynek dwóch zawodników wywodzących się ze sportów uderzanych. Krzysztof Głowacki, były mistrz pięściarski, zmierzy się z mistrzem w kickboxingu, Dawidem Kasperskim.

Gala KSW 95 jest już wyprzedana. Zapraszamy na galę KSW 96. Bilety już w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas gali w Olsztynie Krzysztof Głowacki wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi i po raz drugi spróbuje swoich sił w świecie MMA. W klatce zadebiutował na gali XTB KSW Colosseum 2, gdzie zmierzył się z Patrykiem „Glebą” Tołkaczewskim, byłym pięściarskim mistrzem Polski i zwycięzcą turnieju walk na gołe pięści. Starcie rozpoczęło się od mocnych kopnięć „Gleby”, ale zawodnicy szybko przeszli do potężnych wymian pięściarskich. Po nich Tołkaczewski obalił, ale starcie szybko wróciło do stójki. Kilka kolejnych akcjach ponownie otworzyło Patrykowi drogę do obalenia i tym razem zdobycia dosiadu. Z tej pozycji „Gleba” zaczął rozbijać Głowackiego, który niespodziewanie zaatakował z pleców mocnym lewym i tym jednym ciosem znokautował Tołkaczewskiego. Skończenie to zostało wyróżnione bonusem i nagrodzone prestiżową statuetką Heraklesa za najlepszy nokaut roku 2024. Zaraz po wygranej Krzysztof napisał w mediach społecznościowych:

– Ciężka praca na treningach zawsze się opłaca. Wspaniałe przeżycie, ogrom emocji, to był wspaniały wieczór. KSW, dziękuje za to, że daliście mi szansę poczuć raz jeszcze adrenalinę, która napędza każdego Wojownika.

Przed zbliżającym się pojedynkiem Krzysztof mówi otwarcie o tym, że pierwszym efektownym nokautem zawiesił sobie wysoko poprzeczkę przed kolejną walką. Nie zamierza jednak brać na siebie z tego powodu dodatkowej presji. Liczy jednak na efektowny i ciekawy pojedynek.

Przed wejściem do świata MMA Głowacki w zawodowym boksie stoczył blisko 40 pojedynków, z których ponad 30 wygrał, a w 20 posyłał rywali na deski. W roku 2015 zdobył pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Wcześniej wywalczył też regionalny pas WBO Inter-Continental oraz tytuł międzynarodowego mistrza Polski. W amatorskim pięściarstwie popularny „Główka” stoczył ponad setkę pojedynków. Był młodzieżowym mistrzem Polski, a także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów.  

Dawid Kasperski również ma za sobą dopiero jedną walkę w MMA, którą stoczył na gali KSW 91. Zmierzył się wówczas ze świetny stójkowiczem z Czech, Vasilem Ducárem. Obaj panowie, którzy wywodzą się ze sportów uderzanych, zaskoczyli prezentując w walce cały przekrój MMA. Wyprowadzali mocne akcje w stójce, rywalizowali w klinczu pod siatką i na macie. Ostatecznie cały pojedynek potrwał piętnaście minut, a jego zwycięzcą został Dawid Kasperski. Po starciu Dawid przyznał, że czekał na tę chwilę bardzo długo. Spełnił swoje marzenie, ale jego kolejne walki będą tylko mocniejsze. A o nadchodzącym pojedynku z Krzysztofem Głowackim napisał w mediach społecznościowych:

– Moja walka to starcie dwóch światów: boksu i kickboxingu, na zasadach MMA. Ludzie lubią to zestawienie i jestem wdzięczny wszystkim, którzy na to czekają.

Polak ma za sobą długą historię i ogromne doświadczenie wyniesione ze świata kickboxingu. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy oraz trzykrotnie tryumfował w pucharze świata. Wywalczył złoty medal podczas The World Games. Wygrał także, jako pierwszy w Polak w historii, prestiżowy turniej Superkombat. Rywalizował pod skrzydłami organizacji Glory, a na swoim koncie ma ponad 150 stoczonych pojedynków.

Starcie dwóch stójkowiczów zapowiada się na walkę, w której fani mogą nie tylko zobaczyć efektowne wymiany, ale też nokaut. Czy jednak faktycznie ten pojedynek rozegra się w płaszczyźnie stójkowej? Przekonamy się już 7 czerwca podczas gali KSW 95 w Olsztynie.