SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. DROGA DO XTB KSW 92 – DANIEL RUTKOWSKI I JULIO CESAR NEVES JR.
DROGA DO XTB KSW 92 – DANIEL RUTKOWSKI I JULIO CESAR NEVES JR.

DROGA DO XTB KSW 92 – DANIEL RUTKOWSKI I JULIO CESAR NEVES JR.

0
0

Mocne starcie wagi piórkowej szykuje się na galę XTB KSW 92. Podczas tego wydarzenia Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu tej kategorii, zmierzy się z debiutującym w KSW, doświadczonym Julio Cesarem Nevesem Jr. 

Ostatnie bilety w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas gali XTB KSW 92 Daniel Rutkowski wejdzie do okrągłej klatki po raz siódmy. Popularny „Rutek” walczył ostatni raz w listopadzie zeszłego roku. Podczas gali w swoim rodzinnym Radomiu stanął do rywalizacji z Patrykiem Kaczmarczykiem. Starcie okazało się fenomenalnym spektaklem pełnym zwrotów akcji. Rutkowski dwa razy lądował na deskach po świetnych atakach Kaczmarczyka. Przetrwał jednak trudne chwile i mocno napierał na Patryka również szukając skończenia przed czasem. Ostatecznie jednak pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Patryka Kaczmarczyka. Sama walka została natomiast nagrodzona bonusem za najlepsze starcie wieczoru. Tuż po konfrontacji Daniel napisał w mediach społecznościowych:

– Jeden błąd zmienił przebieg całej walki. Czasu nie cofnę, ale mogę wyciągnąć wnioski i sprawić, by jeden krok w tył zamienił się w trzy w przód.

Teraz Daniel zamierza wrócić na drogę zwycięstw, którą kroczył przez ostatnie lata. Przed walką z Kaczmarczykiem był po trzech wygranych z rzędu. Wcześniej przegrał tylko w walce o pas z Salahdine’em Parnasse’em, a dochodzą do walki o tytuł miał na swoim koncie czternaście pojedynków bez porażki. Reprezentant RKT Radom jest byłym mistrzem organizacji Armia Fight Night. Został również nagrodzony prestiżową statuetką Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku 2020”. Dziś Patryk zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi piórkowej KSW.

Julio Cesar Neves Jr. wszedł do zawodowego świata MMA cztery lata wcześniej od Patryka Kaczmarczyka i do dziś zebrał ogromne doświadczenie walcząc w klatkach. Dtoczył 37 pojedynków i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Brazylijczyk od początku swojej kariery był bardzo aktywnym zawodnikiem. Debiutował w roku 2011, a w roku 2012 stoczył dziesięć pojedynków. Rok później bił się aż czternaście razy. Wszystkie walki wygrał, co otworzyło mu drzwi do amerykańskiej organizacji Bellator. Tam stoczył trzy pojedynki i po raz pierwszy w karierze musiał uznać wyższość rywala. Kolejne konfrontacje szyły jednak już znowu po jego myśli, dzięki czemu Julio jest dziś na fali sześciu wygranych z rzędu. Neves Jr. większość swoich zawodowych pojedynków stoczył w Brazylii, ale bił się również w USA i Chinach. Do tej pory 20 razy posyłał rywali na deski, dziesięć razy zwyciężał przez poddania, a 21 tryumfów odnosił już w pierwszej rundzie.

Starcie Daniela Rutkowskiego z Julio Cesarem Nevesem Jr. zapowiada się na mocną konfrontację dwóch doświadczonych rywali. Który jednak z nich wyjdzie z klatki jako zwycięzca? Przekonamy się już 16 marca w Arenie Gorzów.