eprezentacja Polski seniorek wystąpiła w Międzynarodowym Turnieju o Grand Prix Hiszpanii, który w tę niedzielę odbył się w Madrycie. Polki zdobyły dwa medale. Srebro przypadło Agnieszce Wieszczek – Kordus w kategorii 72kg a brąz zdobyła Katarzyna Krawczyk w kategorii 55kg.
Wieszczek – Kordus od samego początku wyjazdu do Hiszpanii miała problemy żołądkowe. Jednak, mimo złego samopoczucia, nasza medalistka Igrzysk Olimpijskich z Pekinu pokazała się z bardzo dobrej strony.
W pierwszej walce zawodniczka z Wałbrzycha pokonała reprezentantkę Norwegii Signe Marie Fidje. Polka jako pierwsza otrzymała ostrzeżenie, ale później Norweżka przez ponad 4 minuty była pasywna. Walka skończyła się wynikiem 1:1. Polka zdobyła punkt jako ostatnia i to ona wygrała ten wyrównany pojedynek.
W kolejnym pojedynku Wieszczek – Kordus zmierzyła się z reprezentantką Kazachstanu Larionovą. Nasza reprezentantka zdobyła szybko sześć punktów i kontrolowała do końca przebieg walki.
W półfinale turnieju o międzynarodowe Mistrzostwo Hiszpanii nasza utytułowana zawodniczka zmierzyła się reprezentantką Litwy Kamilą Gaucaite. Wieszczek – Kordus nie pozostawiła Litwince złudzeń i pokonała ją przez przewagę techniczną 10:0 w ciągu 1:18.
W finale wielokrotna Mistrzyni Polski walczyła z Martiną Kuenz, która w tym roku reprezentowała barwy Budowlanych Łódź w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej. Pojedynek nie obfitował w akcje techniczne a sędziowie bardzo mocno ingerowali w to starcie. Pierwsze ostrzeżenie popularnej „Siwej” hiszpański rozjemca pokazał po 15 sekundach walki. Austriaczka była cały czas pasywna. Sędzia na macie zwracał Kuenz uwagę, że miała za nisko głowę. Przy prowadzeniu 2:1 dla reprezentantki Austrii został przyznany punkt dla Polki. Jednak kierownik maty poprosiła o wide -weryfikację i decyzja sędziego na macie została zmieniona. Takim wynikiem zakończył się ten pojedynek i to Kuenz mogła się cieszyć ze zwycięstwa.
Naszą drugą medalistką była Katarzyna Krawczyk. Polka walczyła w wyższej dla siebie kategorii, czyli do 55kg. W pierwszej walce brązowa medalistka Mistrzostw Europy z Kaspijska rozprawiła się z amerykanką Dominiką Parrish. Polka ten pojedynek wygrała 9:2. Później nasza multimedalistka światowych imprez zmierzyła się z Ruslaną Sednevą z Kazachstanu. Polka wykonała rzut za 4 punkty. Niestety później dała się skontrować i oddała plecy. W walce o brązowy medal Krawczyk nie pozostawiła złudzeń Alexandrze Hedrick z USA, którą pokonała przez przewagę techniczną.
Ponadto w kategorii 50kg Dominika Szynkowska zajęła ósme a Agata Walerzak czternaste miejsce, Anna Łukasiak była siedemnasta a Beata Kośla zawody zakończyła na 21. miejscu.
W kategorii 53kg Katarzyna Kamińska zajęła jedenaste miejsce.
W kategorii 57kg Jowita Wrzesień uplasowała się na dziewiątej pozycji
W kategorii 62kg Natalia Kubaty była ósma a Agnieszka Król dwunasta
W kategorii 68kg Monika Michalik dzięki dobremu losowaniu była piąta.
Do 21 lipca nasze reprezentantki będą brały udział w Międzynarodowym Zgrupowaniu w Madrycie. Nasze Panie będą miały okazję do wielu sparingów, ponieważ w stolicy Hiszpanii pozostało 26 reprezentacji.





