SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. European Open w Warszawie: debiut Michała Wąsikowskiego w międzynarodowych zawodach seniorskich
European Open w Warszawie: debiut Michała Wąsikowskiego w międzynarodowych zawodach seniorskich

European Open w Warszawie: debiut Michała Wąsikowskiego w międzynarodowych zawodach seniorskich

0
0

Po zdobyciu 3 medali w ubiegłorocznych Pucharach Europy Juniorów, Michał Wąsikowski (-90kg) zadebiutuje w seniorskim European Open – Pucharze Świata (24-25 lutego). – Na Torwarze pojawię się w roli judoki, a nie kibica – mówi zawodnik Hāto Judo Warszawa.

– Cieszę się, że w Turnieju Warszawskim będę uczestniczył jako judoka, a nie w roli kibica. Od najmłodszych lat wraz z całą rodziną oglądałem zawody z trybun. Teraz to za mnie będą mogli trzymać kciuki. Od bardzo dawna mnie wspierają – powiedział Michał Wąsikowski.

W poprzednim roku, w krajowych turniejach mistrzowskich judoka z Warszawy zajął 3 miejsce w MP Juniorów w Radomiu i 5 lokatę w MP Seniorów w Katowicach.

– Wprawdzie w niedzielę czeka mnie seniorski debiut na zawodach rangi Pucharu Świata, ale to mój ostatni sezon w juniorach, więc wlaśnie na startach w tej kategorii chcę się skoncentrować – przyznał Michał Wąsikowski, złoty medalista PE U-21 na Litwie, srebrny w Bośni i Hercegowinie oraz brązowy w Niemczech.

W seniorach miał szansę na medal podczas Mistrzostw Polski. Walkę o brązowy medal przegrał z Dawidem Mechowskim. – Prowadziłem na waza-ari, ale w ostatnich sekundach pojedynku popełniłem jednak błąd, który Dawid umiejętnie wykorzystał. Była to dla mnie trudna, ale potrzebna lekcja – przyznał.

Określając cele sportowe na 2024 rok, 19-letni Michał Wąsikowski podkreślił: – Chciałbym w każdym turnieju pokazywać się z jak najlepszej strony i prezentować wysoki poziom sportowy. Planowanie celów wynikowych zostawiam moim trenerom, ja skupiam się na ciężkiej pracy i dalszym rozwoju.

W stołecznym European Open w kategorii -90kg rywalizować będą m.in. Damian Stępień, Jakub Pankowski, Norbert Majcher i Dawid Mechowski. Z jedynką rozstawiony jest Belg Karel Foubert.

W drugiej połowie 2023 roku Michał Wąsikowski startował w juniorskich Mistrzostwach Europy i Świata.