SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. European Open w Warszawie: Jakub Pankowski – w drodze na Mistrzostwa Europy
European Open w Warszawie: Jakub Pankowski – w drodze na Mistrzostwa Europy

European Open w Warszawie: Jakub Pankowski – w drodze na Mistrzostwa Europy

0
0

– Jednym z celów na najbliższe miesiące jest zdobycie kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu – mówi Jakub Pankowski, Mistrz Polski kategorii -90kg. Za tydzień wystartuje w European Open (Puchar Świata) w Warszawie.

– Oczekiwania co do występu w Warszawie są wysokie, jednak staram się o tym nie myśleć. Moim celem jest pokazanie się z jak najlepszej strony, tym bardziej przed polską publicznością – powiedział 23-letni Jakub Pankowski.

W poprzedniej edycji Turnieju Warszawskiego rywalizował jeszcze w wadze -81kg, ale wkrótce później zmienił kategorię na wyższą. Zebrał dużo doświadczenia międzynarodowego w imprezach rangi m.in. Grand Slam i Grand Prix.

– Pracuję wraz z moim trenerem nad kilkoma rozwiązaniami techniczno-taktycznymi, ale wydaje mi się, że największy progres przez ostatni rok zrobiłem w przygotowaniu mentalnym – podkreślił judoka AZS Opole.

Jakub Pankowski buduje swoją pozycję w rankingu światowym i olimpijskim. Obecnie jest na etapie do TOP 100.

– W roku olimpijskim w dalszym ciągu planuję dużo startów międzynarodowych. Plan jest taki żeby wraz z rozpoczęciem kolejnego cyklu olimpijskiego – zakończonego Igrzyskami w Stanach Zjednoczonych w 2028 roku – zbieranie doświadczenia na dużych turniejach zamienić w sukcesy w postaci medali. Oczywiście nie mówię, że wcześniej tych sukcesów nie będzie. Jednak nie chcę nakładać na siebie niepotrzebnej presji oraz zbyt dużych oczekiwań w tak krótkim czasie – podkreślił Jakub Pankowski.

W finale zeszłorocznych MP w Katowicach Jakub Pankowski pokonał Dmitrija Janczylika (Galeon Gdynia).