SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. European Open w Warszawie: pięć juniorek w składzie polskiej kadry
European Open w Warszawie: pięć juniorek w składzie polskiej kadry

European Open w Warszawie: pięć juniorek w składzie polskiej kadry

0
0

Pięć judoczek z juniorskiej reprezentacji Polski – Kinga Klimczak -52kg, Karolina Siennicka -57kg, Julia Bulanda -57kg, Aleksandra Kowalewska -70kg, Magda Glubiak -70kg – wystąpi w seniorskim European Open (Puchar Świata) w Warszawie. Turniej odbędzie się w dniach 24-25 lutego.

– To wyróżniające się judoczki, z sukcesami w zawodach krajowych i zagranicznych. Otrzymają szansę w seniorkach, ale oczywiście chcemy sportowo inwestować i przekazywać wiedzę trenerską także innym judoczkom. Im wcześniej rozpoczynają dorosłą rywalizację, tym lepiej – mówi Janusz Piechna, nowy trener kadry narodowej juniorek.

Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa) jest Mistrzynią Polski Seniorek w kategorii -70kg, a Kinga Klimczak (Praesidium Wrocław), Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa) i Julia Bulanda (Czarni Bytom) brązowymi medalistkami MPS.

W poprzednim roku Kinga Klimczak zajęła 5 miejsce w Pucharze Europy Seniorek w Hiszpanii. Aleksandra Kowalewska zajęła już 2-krotnie 5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (2022, 2023) i była 2 w PE jesienią 2022 roku. Z kolei Magda Glubiak w 2023 roku plasowała się w czołówce ME i PE Kadetów.

– Za nami pierwsze zgrupowanie w Giżycku, gdzie w bardzo dobrej atmosferze pracowaliśmy nad różnymi aspektami, jak wytrzymałość i siła. Pogoda nie dopisała, dlatego zrezygnowaliśmy z zajęć poza halą, aby nikogo nie narażać na choroby czy kontuzje – powiedział trener Janusz Piechna.

Tydzień przed seniorskim EO w Warszawie juniorki mają zaplanowany Otwarty Puchar Polski w Rybniku. Mistrzostwa Polski Juniorek rozegrane zostaną w terminie 23-24 marca. – Później wyjeżdżamy na camp treningowy do Turcji, a 13-14 kwietnia czeka nas Puchar Europy Juniorek w Poznaniu – dodał szkoleniowiec.

Mistrzostwa Europy odbędą się we wrześniu w Estonii, a Mistrzostwa Świata w październiku w Turkmenistanie.