SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. GP w Szanghaju: Julia Walczyk-Klimaszyk druga!
GP w Szanghaju: Julia Walczyk-Klimaszyk druga!

GP w Szanghaju: Julia Walczyk-Klimaszyk druga!

0
0

Fantastyczny występ naszej florecistki Julii Walczyk-Klimaszyk (KU AZS-UAM Poznań), która w ostatnim w tym sezonie Pucharze Świata Grand Prix zajęła drugie miejsce!

W turnieju głównym szanghajskich zawodów znalazły się dwie Polki i, jak się okazało, spotkały się one w walce o awans do czołowej 32. Julia pokonała w niej Karolinę Żurawską (Toruńska Akademia Floretu) 15:3 a w kolejnym spotkaniu wygrała także z Amerykanką Zander Rhodes 15:14. Równie wyrównany był pojedynek poznanianki przeciwko Włoszce Alice Volpi (15:14) a jej rodaczkę, Martinę Batini Julia odprawiła wygrywając 15:8. Wejście do ścisłego finału Polka zapewniła sobie pokonując Lee Kiefer (USA) 15:12. W ostatniej walce wieczoru jednak lepsza okazała się kolejna zawodniczka Azzurich, Martina Favaretto (9:15) a skład podium uzupełniła Francuzka Pauline Ranvier. Ten świetny wynik Julii w ostatnim turnieju ogólnoświatowym przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu zwiększył apetyty kibiców na rozgrywki szermierzy w ramach najważniejszych zawodów czterolecia.

W Szanghaju do turnieju głównego zakwalifikował się także jeden z naszych florecistów. Michał Siess (AZS AWFiS Gdańsk) bił się dzielnie, ale niestety przy stanie 14:14 walki tabeli z 64 punkt zdobył reprezentant gospodarzy Ziwei Mo i to on awansował do kolejnych walk. Dotarł aż do ćwierćfinału, a najlepszym florecistą tego dnia okazał się Ka Long Cheung z Hongkongu, który triumfował po pokonaniu w finale Amerykanina Gereka Meinhardta. Na podium znaleźli się jeszcze Kazuki Iimura z Japonii i Egipcjanin Mohamed Hamza.