SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Grand Slam Uzbekistanu: niesamowita seria Piotra Kuczery! Wygrał z aktualnym Mistrzem Świata
Grand Slam Uzbekistanu: niesamowita seria Piotra Kuczery! Wygrał z aktualnym Mistrzem Świata

Grand Slam Uzbekistanu: niesamowita seria Piotra Kuczery! Wygrał z aktualnym Mistrzem Świata

0
0

Rewelacyjnie walczy w roku olimpijskim Piotr Kuczera (-100kg). Po srebrnym medalu w Grand Slamie w Baku, zdobył brąz w zawodach tej samej rangi w Taszkencie. Na podium w Uzbekistanie stanęła także Arleta Podolak (-57kg).

W decydującej, niedzielnej walce Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) pokonał aktualnego Mistrza Świata Armana Adamiana, występującego pod szyldem IJF/AIN. Pojedynek o brązowy medal trwał aż 7 minut.

Wcześniej Piotr Kuczera triumfował w rywalizacji z Borisem Georgievem (Bułgaria) w dogrywce i Danielem Mukete (IJF/AIN). W ćwierćfinale przegrał z późniejszym złotym medalistą Uzbekiem Muzaffarbekiem Turoboyevem, ale potem wygrywał w repasażu z innym zawodnikiem gospodarzy Rustamem Shorakhmatovem i wspomnianym Adamianem.

W ciągu 2 tygodni reprezentant Polski 2-krotnie stanął na podium Grand Slam, znacznie wzbogacił swój dorobek punktowy i przybliżył się do awansu do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

W piątek w tym samym turnieju GS Uzbekistanu po brąz sięgnęła Arleta Podolak (-57kg). To jej pierwszy krążek w karierze w imprezie cyklu Grand Slam.

Dzisiaj w Taszkencie walczyli też inni Polacy: +100kg Kacper Szczurowski, -78kg Beata Pacut-Kłoczko, +78kg Kinga Wolszczak.

Kacper Szczurowski pokonał Cypryjczyka Giannisa Antoniou i poniósł porażkę w dogrywce z Węgrem Richardem Sipoczem, z którym już wygrywał. Beata Pacut-Kłoczko triumfowała w walce Chorwatką Karlą Prodan w dogrywce, ale przegrała w 1/8 finału z Włoszką Alice Bellandi. Z kolei Kinga Wolszczak uległa Darii Vladimirowej (IJF/AIN).