SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Jakub Straszewski: przyjechałem na kwalifikacje po marzenia!
Jakub Straszewski: przyjechałem na kwalifikacje po marzenia!

Jakub Straszewski: przyjechałem na kwalifikacje po marzenia!

0
0

– Przyjechałem do Tajlandii na kwalifikacje olimpijskie po marzenia – mówi Jakub Straszewski, który w Bangkoku powalczy o Igrzyska w kategorii 80 kg. W turnieju w dniach 23 maja – 3 czerwca weźmie udział 7 polskich pięściarzy.

– Gdzieś od laty dziecięcych marzyłem o Igrzyskach Olimpijskich. Człowiek całe życie przystosowuje tak, żeby na nich się znaleźć, więc mój cel się nie zmienia i na pewno jest to dla mnie wielka oraz ważna sprawa – powiedział Jakub Straszewski, który na potrzeby kwalifikacji zmienił kategorię z 86 na 80 kg.

W stolicy Tajlandii podopieczni trenera reprezentacji Grzegorza Proksy trenują i sparują z bokserami z różnych krajów.

– Zgrupowanie bardzo mocne, jeszcze jesteśmy na wysokich obrotach. Za nami sesje sparingowe, jak również sparingi zadaniowe łączone z pięściarzami z wielu państw. Przyjechały najmocniejsze kraje, takie jak Meksyk, Kolumbia, Dominikana, Filipiny i wiele innych – przyznał Jakub Straszewski.

Biało-Czerwoni sparują również z zawodnikami, którzy są już pewni startu w tegorocznych Igrzyskach we Francji.

– Mamy rywali z czołówki światowej. A co do mojej wagi, już podczas ostatniej gali Suzuki Boxing Night walczyłem w 80 kg. Sparuję także w tej wadze. Mimo ciężkiego klimatu, jaki tutaj panuje, czuję się bardzo dobrze – dodał bokser z Włocławka.

Z kolei występujący w kategorii 92 kg Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska, stwierdził:

– Zgrupowanie przebiega bardzo dobrze. Sparujemy z mocnymi zawodnikami, nawet z takim, którzy już się zakwalifikowali na Igrzyska. Trenujemy mocno 2 razy dziennie jak na razie i coraz łatwiej jest nam z aklimatyzacją. Stawiam wszystko na ten turniej, bo to jest moja ostatnia szansa i dam z siebie wszystko, aby pojechać i spełnić marzenie związane z kwalifikacją na Olimpiadę.