SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. Janusz Piechna: głównym celem przygotowanie juniorek do kariery seniorskiej
Janusz Piechna: głównym celem przygotowanie juniorek do kariery seniorskiej

Janusz Piechna: głównym celem przygotowanie juniorek do kariery seniorskiej

0
0

Po kilkuletniej przerwie do sztabu szkoleniowego reprezentacji wrócił Janusz Piechna. – Głównym zadaniem wcześniejszej w pracy z kadetami i obecnej z juniorkami jest przygotowanie judoków do kariery seniorskiej – mówi założyciel klubu Siódemka Sochaczew.

W latach 2009-16 Janusz Piechna współprowadził młodzieżową kadrę narodową.

– Zajmowałem się kadetami, Jerzy Jatowtt juniorami, a obydwie grupy część trenowały wspólnie. W tamtym okresie, np. z rocznika 1995 mieliśmy Piotra Kuczerę, Patryka Wawrzyczka i Rafała Kozłowskiego. Takich utalentowanych osób było więc, chociaż nie wszyscy od razu zostali liderami. Takimi przykładami są inni utytułowani judocy, jak Damian Szwarnowiecki i Patryk Ciechomski – powiedział trener Janusz Piechna.

Niedawno doszło do zmian w sztabach Polskiego Związku Judo. Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski objęli stanowiska trenerów seniorek i seniorów, a ich następcami w juniorkach i juniorach zostali Janusz Piechna i Michał Zelek.

– Mam wieloletni doświadczenie w pracy trenerskiej, w 1997 roku założyłem klub Siódemka Sochaczew, który cały czas prowadzę. Wśród moich wychowanków są m.in. reprezentanci naszego kraju Piotr i Jakub Kurkiewiczowie, Katarzyna Kasza i Bartosz Ponichtera. Piotrek Kurkiewicz został Mistrzem Europy Juniorów w 2008 roku – przyznał.

W juniorskiej reprezentacji będzie pracował z zawodniczkami urodzonymi od 2004 do 2006 roku. – Pierwszą okazją selekcyjną będzie Puchar Polski Juniorek 17 lutego do Rybnika. Część judoczek poznałem na zgrupowaniu w Giżycku, inne zobaczą podczas zawodów – stwierdził.

zdjęcie poglądowe