SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Julia Szeremeta, Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik wystąpią w Rumunii
Julia Szeremeta, Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik wystąpią w Rumunii

Julia Szeremeta, Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik wystąpią w Rumunii

0
0

Trzy polskie pięściarki, które awansowały na igrzyska olimpijskie w Paryżu – Julia Szeremeta 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg – wystąpią w turnieju „Złoty Pas” w rumuńskim mieście Targu Mures.

– W zawodach rywalizować będą trzy nasze zawodniczki, które zobaczymy w turnieju olimpijskim we Francji. Losowanie odbędzie się 11 czerwca, w walki zaplanowano od 12 do 16 czerwca – mówi trener Kamil Goiński, asystent szkoleniowca reprezentacji Tomasza Dylaka.

Turniej w Rumunii poświęcony jest pamięci Nicolae Lincy, mistrza olimpijskiego z 1956 roku. Trzy lata wcześniej zdobył brąz Mistrzostwa Europy w Warszawie; obydwa sukcesy w wadze półśredniej.

– Przed występem w igrzyskach, reprezentantki czekają jeszcze dwa zgrupowania: w dniach 22-30 czerwca we Włoszech oraz 5-17 lipca we Francji – powiedział Kamil Goiński.

Na olimpijskim ringu zobaczymy także dwóch zawodników z kadry narodowej prowadzonej przez trenera Grzegorza Proksę: Damiana Durkacza 71 kg i Mateusza Bereźnickiego 92 kg.

Po raz ostatni 5-osobową reprezentację Polski w boksie olimpijskim mieliśmy w 2000 roku w Sydney.