SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Kickboxing
  3. Kickboxerski weekend – „Sobótka z Full Contactem II” i trzy imprezy w Kwidzynie
Kickboxerski weekend – „Sobótka z Full Contactem II” i trzy imprezy w Kwidzynie

Kickboxerski weekend – „Sobótka z Full Contactem II” i trzy imprezy w Kwidzynie

0
0


Sukcesem sportowo-organizacyjnym zakończyły się weekendowe turnieje pod egidą Polskiego Związku Kickboxerskiego. Oprócz opisywanych przez nas Otwartych Mistrzostw Śląska w Katowicach, mnóstwo emocji przyniosły „Sobótka z Full Contactem II” w Strzelcach Krajeńskich i trzy imprezy w Kwidzynie: Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, Puchar Duet Fight Night, Memoriał Sławomira Kaczorka i Marka Gryszpanowicza – w formułach kick light, light contact i pointfighting.


Radosław Laskowski, trener reprezentacji Polski i klubu KKS Sporty Walki Poznań, jest pomysłodawcą i organizatorem projektu „Sobótka z Full Contactem”. Pierwsza edycja odbyła się w styczniu w Poznaniu, a teraz zawodników i zawodniczki gościły Strzelce Krajeńskie, gdzie odbyły się 34 walki. W „Sobótkach” mogą brać udział kickboxerzy na każdym poziomie zaawansowania po wcześniejszej konsultacji z trenerami klubowymi.


 Sobótki to projekt, z którego jestem bardzo dumny. Uważam, że sprawi, iż polski full contact znajdzie się na jeszcze wyższym poziomie. Ideą „Sobótek z Full Contactem” jest czysta, sportowa rywalizacja w przyjacielskiej atmosferze. Bardzo przykładam się do tego, aby zawodnicy byli dobierani według umiejętności. Przed każdą edycją przeprowadzam odprawę, na której podkreślam, że Sobótki to coś pośredniego miedzy sparingiem a zawodami. Oczywiście są wygrani i przegrani, ale celowo próbuję zdjąć obciążenie startowe z wszystkich zawodników. Do tego budują się fajne koleżeńskie więzi międzyklubowe. I naprawdę ci początkujący utożsamiają się z Full Contactem. Także zasięg Poland Full Contact Team rośnie – mówi Radosław Laskowski, koordynator projektu.


W „Sobótkach” uczestniczą m.in. medaliści Mistrzostw Polski oraz ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w czarnogórskiej Budvie.


– Były walki naprawdę na światowym poziomie i z udziałem kickboxerów o bardzo wysokich umiejętnościach, jak np. Mienciuk, Stasiuk, Skrzypczak, Możdżyński, Rzepecki, Marciniak, Kowanek i inni. Celowo nie wspominam o wynikach walk, bo – jak mówiłem – ideą Sobótek jest rozwój sportowy. Moją ideą jest również to, żeby start na Sobótkach był darmowy. Pieniądze to nie wszystko, liczy się idea! Pomagam organizatorom poszczególnych imprez. A następna za miesiąc, tj. 26 marca w Kaliszu. Łącznie zamierzamy przeprowadzić 8 Sobótek w 2022 roku. Jest bardzo duże zainteresowanie wśród potencjalnych organizatorów z całego kraju – dodał trener kadry narodowej full contact.


Radosław Laskowski zapowiedział, że chciałby oglądać po 100 walk na „Sobótce”. – Zakupię 3 ringi podłogowe i będę z nimi jeździł, organizator będzie tylko zapewniał salę sportową. Poza tym sędziowie mają trening na mniejszych zawodach. Wśród sędziów są również młodzi, pod nadzorem doświadczonego sędziego.


Z dziennikarskiego obowiązku podajemy wyniki niektórych walk, chociaż oczywiście one nie są najważniejsze w tym programie: Max Kowanek – Filip Kucharczyk 3:0, Olaf Laskowski – Adrian Podejko 3:0, Wiktoria Szumska – Zofia Karpowicz 3:0, Julia Marciniak – Julia Stasiuk remis, Jacek Rzepecki – Kacper Ryżejno 3:0, Mateusz Dąbrowski – Szymon Gaczyński remis, Bartłomiej Mienciuk – Marcel Nowacki 3:0, Patryk Możdżyński – Mateusz Otto 3:0, Filip Macioszek – Alex Pietrzak remis, Karolina Juja – Barbara Skrzypczak 3:0, Szymon Sidor – Oskar Lizik 3:0.


Natomiast Tomasz Biernacki zorganizował w Kwidzynie trzy imprezy – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, Puchar DFN i zawody pamięci Sławomira Kaczorka i Marka Gryszpanowicza. Zgłosiło się 327 zawodników z 35 klubów, a walki toczyły się na 4 matach. – Obaj zginęli tragicznie, Sławomir Kaczorek w 2005 roku, a Marek Gryszpanowicz w 2015 roku. Sławek był brązowym medalistą Pucharu Polski w pointfigtingu -74kg, a Marek brązowym medalistą Mistrzostw Polski kick light -94kg – wspominał trener Gdańskiego Klubu Kickboxingu Duet.


Organizatorom kłopoty sprawiły wichura, problemy z dojazdem klubów i przerwy w dostawie prądu, a mimo to udało się przeprowadzić bardzo dobre zawody. – Wyróżnili się utytułowani i doświadczeni Adrian Durma i Michał Grzesiak, solidne firmy! Cieszę się, że udało się przeprowadzić zawody w Kwidzynie i już mam pomysły na kolejne imprezy, tj. wykorzystanie udogodnień technicznych, tj. monitorów pokazujących kolejność walk itp. Sobotnie zmagania nie odbyłyby się bez wsparcia finansowego Marszałka Województwa Pomorskiego i Pomorskiej Federacji Sportu. W tym roku jako promotor planuję organizację jeszcze czterech eventów – Pucharu DFN połączonego z galami zawodowymi DFN, w maju w Suszu, w czerwcu w Bartoszycach, we wrześniu w Pruszczu Gdańskim i w grudniu w Lidzbarku Welskim – powiedział Tomasz Biernacki, trener reprezentacji Polski seniorów w formule kick light w latach 2011-2018, 2-krotny laureat nagrody Heros.


Bardzo dobrze spisał się brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata ligh contact w wadze -74kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg).


– Występ w Kwidzynie był dla mnie sprawdzianem formy, którą buduję i co ewentualnie poprawić. Jestem zadowolony, ponieważ na turnieju zdobyłem 3 złote medale – w kategorii 79kg light contact i kick light oraz 84kg light contact. Został uznany najlepszymi zawodnikiem turnieju. Najcięższą walkę stoczyłem z Piotrkiem Kołakowski. Piotrek jest zawsze dobrze przygotowany, ale jak na razie za każdym razem to ja wygrywam i bilans wynosi 3-0. Wartościowy był pojedynek z Kołakowskim, aktualnym Mistrzem Polski i zawodnikiem z górnej półki, oczywiście również z Przemysławem Całką, który jest Wicemistrzem Polski -79kg – stwierdził Adrian Durma.


„Worek” medali wywalczyli m.in. kickboxerzy LUKS Zamek Expom Kurzętnik, MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Spartakusa Stębark. – Nasze kluby reprezentowało łącznie 26 kickboxerów. Był to bardzo udany, w zasadzie pierwszy tak duży start w tym sezonie i pewnie jak wszystkie ekipy które poważnie traktują swoją profesję, w tym czasie jesteśmy w okresie bardzo mocnych przygotowań do najważniejszych startów. Turniej w Kwidzynie był mega pozytywną odskocznią od monotonii codziennej harówki na sali treningowej. Dał też odpowiedź czy nasze przygotowania idą w dobrym kierunku. Wyniki uzyskane przez naszych zawodników bardzo cieszą, są lepsze niż się spodziewaliśmy – stwierdził Leszek Jobs, trener klubu Zamek i kadry narodowej light contact (najbliższe konsultacje 25-27 lutego w Węgrowie).
Z ekipy z Kurzętnika po złoto sięgnęli: light contact, senior Damian Chiliński, juniorzy Samanta Klein, Mieszko Siemiątkowski i Dawid Mączkowski, kadeci Amelia Rzepecka, Cezary Kowalkowski, Maciej Szwechowicz, Kacper Olęcki, kick light – Amelia Rzepecka i Cezary Kowalkowski, z Olimpii – seniorzy Albert Mederski i Natalia Zakrzewska – oboje w light contact i kick light, juniorzy Paulina Jabłońska light contact i Adrian Januszewski pointfighting i Squad Spartakusa – kadeci Natalia Brzozowska i Jakub Szulc light contact, Małgorzata Wilczewska kick light, dzieci Łukasz Wąsiewski – piankowe pałki.


Mieszko Siemiątkowski, Mistrz Europy Juniorów Młodszych Full Contact w wadze -60kg, tym razem zwyciężył w kategorii -69kg. – Najcięższą walką był pojedynek finałowy light contact z Danyilem Silutenko. Występ w Kwidzynie był pierwszym startem kontrolnym przed tegorocznymi MP, ale jeszcze nie podjąłem decyzji, w której wadze. Rozważam -69kg – przyznał.


Z kolei Damian Chiliński w finale pokonał Romana Kovala. – Stoczyłem dwie walki w wyższej kategorii -89kg. Jak na razie zmiana jest na plus. Występ w Kwidzynie traktowałem typowo treningowo, styczności z tymi przeciwnikami wcześniej nie miałem. Finałowy przeciwnik był silny fizycznie i walczyłem troszeczkę inaczej niż to zwykle walczę na dystans z doskoku, więc trzeba było się naskakać i z tego miejsca też dziękuję trenerom Leszkowi Jobsowi i Sebastianowi Prokopowi. Priorytetem są dla mnie w tym roku Mistrzostwa Polski w light contact i full contact.
Wspomniana Natalia Zakrzewska w decydujących walkach wygrywała z Amelią Cymerman (KL) i Wiktorią Szerszeń (LC). – Myślę, że start na zawodach w Kwidzynie mogę uznać za bardzo udany. Stoczyłam dużo walk jednego dnia, a w dodatku we wszystkich zwyciężyłam. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ zbliżają się Mistrzostwa Polski, a zamierzam startować w formułach kick light, light contact oraz full contact.


W KL -60kg najlepsza była Natalia Zakrzewska, natomiast w -65kg triumfowała Kamila Biegańska (Pomorska Szkoła Walki Fighter Chwaszczyno).


– Pierwszy sprawdzian w tym roku zakończyłam z wyróżnieniem – zdobywam złoto i tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii senior. Nie do końca był to planowany start, jednak opłaca się nie opuszczać treningów i być w formie przez cały czas. Stoczyłam dwie wymagające walki, jednak kontrolowałam ich przebieg. Do pierwszej podeszłam strategicznie, wiedząc, że za chwilę – jeśli wygram – czekać mnie będzie finał, dlatego postawiłam na sprawdzone kombinacje i niemarnowanie energii. W finale już byłam dobrze rozgrzana, także walczyłam pewnie i byłam przekonana, że to moja ręka powędruje w górę. Mam nadzieje, że uda mi się pogodzić moją pasję z życiem prywatnym i uda mi się wystartować na nadchodzących mistrzostwach Polski w kick light – przyznała Kamila Biegańska.


Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanął w kat. +94kg Patryk Rasch (Rebelia Kartuzy). W finałach, odpowiednio kick light i light contact, wygrywał z Mateuszem Jaszczółdem (Wataha Pruszcz Gdański). – Zadebiutowałem w wadze ciężkiej +94 kg ,wygrywając cztery walki. Dodatkowo otrzymałem puchar dla najlepszego zawodnika kategorii seniorów. Dziękuje trenerowi Patrykowi Zaborowskiemu za przygotowanie i cenne wskazówki w narożniku. Występ w zawodach w Kwidzynie uważam za udany, był to start kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski (PZKB). Najcięższą walkę stoczyłem w finale light contact. W kwietniu czekają mnie MP low kick w Piotrkowie Trybunalskim i MP K-1 organizowane w Kartuzach przez Patryka Zaborowskiego.


Z kolei w walce o złoto KL w -84kg Paweł Węgrecki (KS Tiger Team Kwidzyn) pokonał Dominika Szynkiewicza (Uniq Fight Club Warszawa). – W sumie wygrałem 3 walki. Z startami na 2022 rok ciężko jest mi się określić z powodu obowiązków służbowych. Oczywiście chciałbym jeździć na zawody i się sprawdzać. Starty w kickboxingu zacząłem w 2017 roku. Zdobyłem złoto w Międzynarodowym Pucharze Polski, rywalizowałem 3 razy na gali DFN organizowanej przez trenera Tomasza Biernackiego, wygrywałem też w innych zawodach, Mistrzostwach Kociewia i 2 miejsce na DFN Lidzbark – dodał Paweł Węgrecki.


Zwycięzcy: piankowe pałki, kadet młodszy (10-12 lat) -155 cm Lena Wiercińska (Fighter Nowa Sól), -145 cm Daria Kwaśny (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe), dzieci (6-9 lat) -145 cm Kostek Chojnacki (Fighter Nowa Sól) -135 cm Andrzej Adrian (Gdański Klub Kick Boxingu Duet); pointfighting -33kg Aleksandra Lenczewska (KTS-K GOSRiT Luzino)
Kick light, senior +94kg Patryk Rasch (Rebelia Kartuzy), -94kg Michał Grzesiak (Center Team Odolanów), -89kg Marcel Ryszka (Złomiarz Team Gdańsk), -84kg Paweł Węgrecki (klub sportowy Tiger Team Kwidzyn), -79kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg), -74kg Antoni Schroder (Corpus Gym Gdańsk), -63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)-70kg Wiktoria Wojciechowska (Center Team Odolanów), -65kg Kamila Biegańska (Pomorska Szkoła Walki Fighter Chwaszczyno), -60kg Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), -50kg Olimpia Podolska (Wataha Pruszcz Gdański)


Junior +94kg Kacper Cybula (Rebelia Kartuzy), -94kg Andrzej Dzwonkowski (Gdański Klub Kick Boxingu Duet), -79kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy), -74kg Sebastian Śliwa (KS Tiger Team Kwidzyn), -69kg Oskar Ciepłuch (KS Piechotka Team Zalewo), -63kg Oskar Węsierski (Złomiarz Team Gdańsk), -57kg Adrian Lewandowski (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)+70kg Żaneta Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino), -70kg Weronika Garbacka (Center Team Odolanów), -60kg Wiktoria Wójtowicz (Złomiarz Team Gdańsk), -55kg Weronika Tarczyńska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -50kg Milena Manelska (Smok Toruń)


Kadet starszy +69kg Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) -69kg Filip Wasążnik (Uniq Fight Club Warszawa) -63kg Cezary Kowalkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -57kg Adam Spychalski (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) -52kg Nikodem Wilczewski (Rebelia Kartuzy) -47kg Błażej Pepliński (Rebelia Kartuzy) -42kg Patryk Klamrowski (Agoga Gym Lębork) -37kg Dorian Sikorski (Champion Gdańsk)+65kg Julia Sęczak (Wataha Pruszcz Gdański) -65kg Amelia Rzepecka (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -60kg Natalia Widawska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno) -55kg Weronika Józefowska (Uniq Fight Club Warszawa) -50kg Aleksandra Wojnicz (Kickboxing OKKK. Olsztyn) -46kg Małgorzata Wilczewska (Spartakus Squad Stębark).


Kadet młodszy -69kg Nikodem Sęczak (Wataha Pruszcz Gdański) -52kg Mateusz Kamiński (Wataha Pruszcz Gdański) -47kg Szymon Szatkowski (KS Piechotka Team Zalewo) -42kg Bartosz Zając (Rebelia Kartuzy) -37kg Alan Stempliński (Champion Gdańsk) -32kg Aleksander Kilasiński (SMOK Toruń) -28kg Jakub Zacharek (Klub Sportów Walki Włocławek)-46kg Barbara Budek (KS Egida Biskupiec) -42kg Amelia Piwińska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno)


Light contact Senior +94kg Patryk Rasch (Rebelia Kartuzy) -94kg Patryk Narwojsz (Gdański Klub Kick Boxingu Duet) -89kg Damian Chiliński (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -84kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg) -79kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg) -74kg Hubert Jurkiewicz (KS Piechotka Team Zalewo) -69kg Paweł Kłoczewiak (UKS Silvant Kajak Elbląg) -63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)-70kg Paulina Czaplińska (KS Piechotka Team Zalewo) -60kg Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) -55kg Nikola Zaborowska (Rebelia Kartuzy)


Junior -79kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy) -74kg Patryk Siwa (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) -69kg Mieszko Siemiątkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -63kg Dawid Zdrojewski (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) -57kg Dawid Mączkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik)+70kg Żaneta Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino) -60kg Dominika Plichta (Champion Gdańsk) -55kg Samanta Klein (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -50kg Paulina Jabłońska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)


Kadet starszy +69kg Jakub Majewski (Champion Gdańsk) -63kg Maciej Szwechowicz (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -57kg Cezary Kowalkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -47kg Jakub Szulc (Spartakus Squad Stębark) -42kg Kacper Olęcki (LUKS Zamek Expom Kurzętnik)+65kg Julia Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino) -65kg Amelia Rzepecka (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -60kg Zuzanna Drewniak (Striker Turek) -55kg Natalia Brzozowska (Spartakus Squad Stębark) -50kg Oliwia Woźniak (Striker Turek) -46kg Judyta Szewczyk (Klub Sztuk Walk Shark Łódź)


Kadet młodszy -69kg Nikodem Sęczak (Wataha Pruszcz Gdański) -52kg Konrad Lenczewski (KTS-K GOSRiT Luzino) -47kg Szymon Szatkowski (KS Piechotka Team Zalewo) -42kg Filip Kościelski-Derda (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) -37kg Aleksander Kilasiński (Smok Toruń) -42kg Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino)


Pointfighting Senior -94kg Michał Wolsztyniak (Gdański Klub Kick Boxingu Duet) -70kg Natalia Stemplewska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe)Junior -74kg Bartłomiej Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino) -63kg Adrian Januszewski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) +70kg Żaneta Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino) -55kg Weronika Tarczyńska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria)Kadet starszy -63kg Wojciech Nowakowski (KS Sportowy Egida Biskupiec) -57kg Oskar Biernacki (Gdański Klub Kick Boxingu Duet) +65kg Julia Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino) -55kg Oliwia Noetzel (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) +47kg Konrad Lenczewski (KTS-K GOSRiT Luzino) -42kg Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino).