SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. KSW PRZYBYWA DO FRANCJI
KSW PRZYBYWA DO FRANCJI

KSW PRZYBYWA DO FRANCJI

0
0

Pierwsza gala KSW we Francji zbliża się wielkimi krokami. Będzie to dziewiąte zagraniczne wydarzenie przygotowane przez organizację KSW.

Historia zagranicznych gal KSW rozpoczęła się ponad osiem lat temu. Debiutancka zagraniczna gala KSW odbyła się 31 października 2015 roku w Londynie. Dwa lata później KSW wyruszyła na podbój kolejnego kraju. Gala KSW 40 została zorganizowana 22 października 2017 roku w Dublinie. Sukces pierwszej gali w Londynie sprawił, że w październiku roku 2018 organizacja KSW postanowiła wrócić do stolicy Anglii, a we wrześniu roku 2019 polska marka ponownie odwiedziła halę Wembely Arena w Londynie. Po trzeciej gali nad Tamizą przeszedł czas na wejście do nowego kraju. Oczy organizacji skierowały się na Bałkany. Gala KSW 51 odbyła się 9 listopada 2019 roku w Chorwacji, w Zagrzeb Arenie. Po gali w Zagrzebiu nastąpiła przerwa w kolejnych zagranicznych wydarzeniach KSW spowodowana pandemią. Ostatecznie w roku 2023 organizacja zdecydowała ruszyć na podbój kolejnych rynków i wejść do kolejnego kraju. 25 lutego wspomnianego roku odbyła się gala KSW 79 w Libercu, w hali Home Credit Arena. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane w Czechach. Po ośmiu miesiącach od debiutu za naszą południową granicą polska marka ponownie pojawiła się w Czechach, tym razem w Trzyńcu, w hali Werk Arena. Po dwóch udanych wydarzeniach organizacja KSW postanowiła powrócić do Liberca i na początku roku 2024 zorganizowała tam galę KSW 91.

Teraz marka KSW szykuje się do kolejnego wyzwania. Już 6 kwietnia po raz pierwszy w historii zawita ze swoim wydarzeniem do Francji. Gala XTB KSW 93 odbędzie się w Paryżu, w hali Adidas Arena. Podczas debiutanckiego eventu KSW nad Loarą fani zobaczą w okrągłej klatce fenomenalnego czempiona kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine’a Parnasse’a.

– Muszę przyznać, że Francja jest bardzo podekscytowana tym, że pojawi się tam organizacja KSW – mówi Salahdine Parnasse. – Dla mnie również jest to ekscytujące, bo po raz pierwszy od dawna będę walczył u siebie, we Francji. Jest to dla mnie wielkie wydarzenie. Wszyscy są świadomi, że przybywamy jako KSW do Francji i tak naprawdę nie możemy się już doczekać.

Rywalem mistrza będzie Valeriu Mircea, który 17 lutego podczas gali KSW 91, wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej w pojedynku z Leo Brichtą. Jeszcze przed tą walką popularny „Samotny Wilk” mówił:

– Brichta to kolejny przeciwnik, którego muszę pokonać, aby iść dalej, po Parnasse’a. Wszyscy wiecie, że jestem sportowcem z charakterem, który nigdy się nie cofa.

Jak zapowiedział, tak zrobił i teraz stanie przed szansą walki z Salahdine’em Parnasse’em.

W drugiej walce wieczoru gali w Paryżu do okrągłej klatki powróci były mistrz wagi lekkiej, a dziś numer dwa rankingu tej kategorii, Marian Ziółkowski. Jego rywalem będzie wywodzący się z kickboxingu Francuz Wilson Varela. Na karcie walk gali w Adidas Arenie fani zobaczą jeszcze wielu innych zawodników z Francji. Kibice wspierać ich będą tłumnie, bo bilety na to wydarzenie zostały już prawie w całości wyprzedane.