SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Kwalifikacje olimpijskie: zwycięstwo Julii Szeremety, pech Sandry Drabik
Kwalifikacje olimpijskie: zwycięstwo Julii Szeremety, pech Sandry Drabik

Kwalifikacje olimpijskie: zwycięstwo Julii Szeremety, pech Sandry Drabik

0
0

Julia Szeremeta (57 kg) awansowała do 1/8 finału, zaś wskazaniem sędziów swoją walkę przegrała Sandr Drabik (54 kg). Tak wyglądała pierwsza czwartkowa seria walk w światowych kwalifikacjach olimpijskich w Busto Arsizio. – W 1/16 finału Julia Szeremeta wygrała ze Szwajcarką Aną Mariją Milisic 5:0 i 30-27 u każdego sędziego – mówi trener Kamil Goiński ze sztabu naszej reprezentacji. – Niestety, nie powiodło się Sandrze Drabik w pojedynku z Włoszką Sirina Charaabi. Pierwszą i drugą rundę przegrała po 1:4, ale w trzeciej zwyciężyła 5:0. Rywalka otrzymała ostrzeżenie i u 4 sędziów był remis, ale wskazali na Włoszkę – dodał współpracownik Tomasza Dylaka.

W serii popołudniowej 1/16 finału planowano walkę Bartłomieja Rośkowicza (63,5 kg) z Turkiem Mizanem Aykolem. Przeciwnik Rośkowicza, Turek doznał kontuzji, co skutkowało oddaniem walki Rośkowiczowi walkowerem.

Natomiast w wieczornej, rozpoczynające się o g. 20:00 boksować będzie dwóch reprezentantów Polski: Damian Durkacz (71 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg). W 1/16 finału Damian Durkacz będzie rywalizować z Kazachem Aslanbekiem Shymbergenovem, a Mateusz BereźnOicki ze Słowakiem Josephem Kosturem.