SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. LUTY W KSW
LUTY W KSW

LUTY W KSW

0
0

Luty okazał się dla KSW miesiącem wyjątkowym, w którym odbyły się aż dwa wydarzenia. Druga gala KSW w roku 2024, KSW 91, odbyła się 17 lutego w hali Home Credit Arena w Libercu. Natomiast trzecia, XTB KSW Epic, została zorganizowana 24 lutego w hali PreZero Arena Gliwice.

W walce wieczoru gali KSW 91 doszło do starcia o tymczasowy pas wagi lekkiej pomiędzy Valeriu Mirceą, a Leo Brichtą. W emocjonującej konfrontacji zawodnicy zaprezentowali całe piękno MMA. Szli na brutalne wymiany i mocną walkę w parterze. Z każdą kolejną rundą Brichta zyskiwał przewagę w stójce, a Mircea szukał swojej szansy w parterze. Znalazł ją w czwartej odsłonie pojedynku, kiedy to poddał Brichtę i zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej.

Podczas KSW 91 doszło do dziewięciu pojedynków, z których sześć zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję zobaczyć cztery nokauty i dwa poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Wiktoria Czyżewska została wyróżniona za najlepszy nokaut wieczoru, a Josef Štummer za najlepsze poddanie. Valeriu Mircea i Leo Brichta stoczyli natomiast najlepszą walkę gali w Libercu.

W walce wieczoru gali XTB KSW Epic doszło do bokserskiej konfrontacji Mameda Chalidowa, największej gwiazdy polskiego MMA, z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów. Od początku starcia Tomasz Adamek wywierał presję i próbował zamykać rywala na siatce. Mamed Chalidow starał się trzymać na dystans i atakował z doskoku. Krążył wokół Tomasza Adamka, zmieniał pozycję i szukał mocnych, błyskawicznych wymian. Z każdą minutą walki działo się coraz więcej. Pod koniec trzeciej rundy zawodnicy poszli na mocną, otwartą wymianę, a po kończącym ją gongu okazało się, że Mamed doznał kontuzji ręki i nie mógł kontynuować pojedynku. Ostatecznie więc Tomasz Adamek został zwycięzcą starcia. 

Gala XTB KSW Epic była wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW i powrotem do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, z których wyewoluowało dzisiejsze MMA. Fani mieli więc okazję obejrzeć nie tylko pojedynki MMA, ale również walkę muay thai czy grapplerską oraz starcia na brutalnych zasadach legendarnej organizacji Pride. W trakcie wydarzenia rozegrano również turniej wagi półciężkiej, którego zwycięzcą został Rafał Haratyk, na którego biodra trafił mistrzowski pas.

Podczas gali XTB KSW Epic zapowiedziano również majowe wydarzenie.  Organizacja KSW po raz dziesiąty w historii zawita wówczas do ERGO ARENY. Podczas XTB KSW 94 dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą a Patrykiem Kaczmarczykiem oraz do długo wyczekiwanej konfrontacji w królewskiej kategorii wagowej pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem a Arturem Szpilką. Gala, początkowo planowana w nieco późniejszym terminie, została przesunięta i odbędzie się w sobotę 11 maja.