SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Filmy
  3. MARZEC W KSW
MARZEC W KSW

MARZEC W KSW

0
0

Czwarta gala KSW w roku 2024 odbyła się 16 marca w Arenie Gorzów w Gorzowie Wielkopolskim. Organizacja po raz pierwszy w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru gali XTB KSW 92 Jakub Wikłacz, czempion wagi koguciej, stanął do obrony pasa przeciwko numerowi dwa rankingu tej kategorii Zuriko Jojule. Panowie dali niezwykle wyczerpujący, ciekawy i efektowny pojedynek. W pierwszych trzech rundach sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz jeden, raz drugi, przejmował inicjatywę w walce. Zawodnicy rywalizowali nieco w stójce, ale głównie na macie i w klinczu pod siatką, gdzie ciągle zmieniali pozycje szukając swojej szansy na skończenie walki przed czasem. W czwartej odsłonie taktyka z obu stron zmieniła się całkowicie i zawodnicy przez całe pięć minut wymieniali się ciosami i kopnięciami. Ostatnia odsłona walki toczyła się natomiast głównie w parterze pod dyktando mistrza, który ostatecznie wypunktował pretendenta i obronił tytuł.

Podczas XTB KSW 92 doszło do dziewięciu pojedynków, z których pięć zakończyło się przed czasem przez nokauty. Po gali przyznano trzy bonusy. Wiktor Zalewski oraz Miljan Zdravković zostali wyróżnieni za najlepsze nokauty wieczoru, a Jakub Wikłacz i Zuriko Jojua stoczyli najlepszą walkę gali w Gorzowie Wielkopolskim.

Marzec był też dla KSW miesiącem przygotowań do pierwszej gali organizacji w Paryżu. XTB KSW 93 będzie dziewiątym zagranicznym wydarzeniem przygotowanym przez markę KSW. Podczas debiutanckiego eventu KSW nad Loarą fani zobaczą w okrągłej klatce fenomenalnego czempiona kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine’a Parnasse’a. Rywalem mistrza będzie Valeriu Mircea, który 17 lutego podczas gali KSW 91, wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej w pojedynku z Leo Brichtą. W drugiej walce wieczoru gali w Paryżu do okrągłej klatki powróci były mistrz wagi lekkiej, a dziś numer dwa rankingu tej kategorii, Marian Ziółkowski. Jego rywalem będzie wywodzący się z kickboxingu Francuz Wilson Varela. Na karcie walk gali w Adidas Arenie fani zobaczą jeszcze wielu innych zawodników z Francji. Kibice wspierać ich będą tłumnie, bo bilety na to wydarzenie zostały już praktycznie w całości wyprzedane.

Koniec miesiąca przyniósł KSW wspaniałe wyróżnienie. Podczas tegorocznej gali Heraklesów, najważniejszych nagród w polskim MMA, organizacja KSW została nagrodzona statuetką za Najlepszą Galę Roku 2023, którą wybrano XTB KSW Colloseum 2.