SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Mateusz Bereźnicki z kwalifikacją olimpijską! Drugi Polak na Igrzyskach w Paryżu!
Mateusz Bereźnicki z kwalifikacją olimpijską! Drugi Polak na Igrzyskach w Paryżu!

Mateusz Bereźnicki z kwalifikacją olimpijską! Drugi Polak na Igrzyskach w Paryżu!

0
0

Wspaniałe wieści z Bangkoku, gdzie w niedzielę 2 czerwca skończyły się światowe kwalifikacje w boksie. Mateusz Bereźnicki (92 kg) powtórzył sukces Damiana Durkacza (71 kg) i wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

W ostatniej walce, decydującej o awansie na IO 2024, Mateusz Bereźnicki wygrał zdecydowanie 5:0 z reprezentantem Dominikany Danielem Guzmanem.

Po pierwszej rundzie Polak prowadził 5:0, w drugiej rywal był liczony, a na tablicy wyników 20:18, 20:18, 20:18, 20:18, 19:19. W ostatnim starciu nasz pięściarz utrzymał prowadzenie i zwyciężył! Wielka radość i wielkie gratulacje!

Z kategorii 92 kg awans na igrzyska wywalczyli półfinaliści.

Mateusz Bereźnicki był blisko turnieju olimpijskiego już niemal rok temu podczas Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska, gdzie sięgnął po brąz.

Natomiast w Tajlandii wygrał z Australijczykiem Adrianem Paolettim, Kenijczykiem Peterem Alwangą, Niemcem Christianem Okaforem i dzisiaj z Danielem Guzmanem.

Sukces Mateusza Bereźnickiego oznacza, że w IO w Paryżu emocjonować się będziemy występami pięciorga Biało-Czerwonych. Wcześniej prawo startu zapewniły sobie Julia Szeremeta 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg.

Gratulacje dla naszych zawodników i zawodniczek, wszystkich trenerów i całego Polskiego Związku Bokserskiego, kierowanego przez prezesa Grzegorza Nowaczka.