SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. ME U:23: Szymon Hryciuk Mistrzem Europy!!! Benedykt Denkiewicz trzeci!
ME U:23: Szymon Hryciuk Mistrzem Europy!!! Benedykt Denkiewicz trzeci!

ME U:23: Szymon Hryciuk Mistrzem Europy!!! Benedykt Denkiewicz trzeci!

0
0

Brawo, brawo, brawo! Fantastyczny występ naszych szablistów w Mistrzostwach Europy młodzieżowców, które rozgrywane są w tym roku w Antalyi. Reprezentant AZS AWF Katowice Szymon Hryciuk był niepokonany i wywalczył tytuł Mistrza Europy stając na najwyższym stopniu podium, na najniższym z kolei znalazł się Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki).

Szymon w swojej pierwszej walce pokonał Czecha Simona Cacka 15:9, następnie wyeliminował Gruzina Mikhaila Alpaidze 15:12. Wejście do strefy medalowej dała katowiczaninowi wygrana w walce z Ukraińcem Vasylem Humenem 15:8 a w przedostatniej walce tego wieczoru Szymon stanął naprzeciw Benedykta Denkiewicza i pokonał go 15:7. W zaciętym finale nasz zawodnik wygrał z Vladem Covaliu (Rumunia) 15:13 zostając Mistrzem Europy U-23! Wielkie brawa należą się też Benedyktowi, zdobywcy medalu brązowego. Zawodnik UKS Szabla Ząbki gładko pokonał Asiera Olanguę (Hiszpania) 15:6, później rozprawił się z Włochem Lorenzo Ottavianim 15:12, a medal nasz zawodnik zapewnił sobie pokonując Muhammada Kalendera (Turcja) 15:13. 

Olaf Stasiak (KKSz Konin) w pierwszym pojedynku okazał się lepszy od Raresa Ailinci (Rumunia) 15:12 a w kolejnym pokonał rozstawionego z „jedynką” Gergo Horvatha (Węgry) 15:11. Niestety, zbyt mocny tego dnia był Vlad Covaliu, który odprawił Olafa 6:15. Czwarty z Polaków, Marcel Broniszewski (MUKS Victor Warszawa) nie przebrnął eliminacji grupowej.

Sukces odniósł także nasz florecista Adam Podralski (AZS AWFiS Gdańsk) – siódmy zawodnik Europy. Gdańszczanin najpierw pokonał Nilsa Uniyala (Szwecja) 15:14, za chwilę okazał się lepszy od Tana Sezera z Turcji 15:10. Tego dnia Adam wygrał jeszcze jedna walkę – z Eliotem Chagnonem (Francja) 15:14, co dało mu awans do najlepszej ósemki zawodów. W ćwierćfinale lepszy był jednak Włoch Alessio di Tommaso (8:15), który ostatecznie wraz ze swoim rodakiem Giulio Lombardim stanął na najniższym stopniu podium. W finale Węgier Gergo Szemes pokonał Niemca Paula Faula. O ćwierćfinał walczył też Maciej Bem (AZS AWF Poznań), który najpierw wyeliminował Niemca Bastiana Kappusa 15:3. Nasz florecista nie dał jednak rady Włochowi di Tommaso ulegając mu tylko jednym trafieniem (14:15). W tej samej rundzie odpadł Jan Nowak (AZS AWF Poznań), lepszy od Valeriana Castanie z Francji 15:11 ale pokonany przez Brytyjczyka Jaimiego Cooka 15:10. Cook zresztą zatrzymał też naszego Adama Jakubowskiego (AZS AWFiS Gdańsk) w walce tabeli z 32 15:14.

Młodzieżową Mistrzynią Europy florecistek została Ukrainka Dariia Myroniuk, która w finale rozprawiła się z Jazmin Papp (Węgry). Brązowe medale odebrały Włoszka Giulia Amore i Niemka Carlotta Morandi. Trzy nasze zawodniczki ukończyły zmagania w walkach tabeli z 32. Marcie Jakubowskiej (AZS AWFiS Gdańsk) zabrakło punktu do pokonania Jazmin Papp (14:15), Amelia Olszewska (AZS AWFiS Gdańsk) przegrała z jej rodaczką Eszter Wolf 15:11 a Karolina Żurawska (Toruńska Akademia Floretu) nie sprostała Oldze Sopit z Ukrainy (6:15). Ostatnia z Polek, Aleksandra Wieczorek (AZS AWF Poznań) uległa Almili Durukan (Turcja) 15:14 w walce o awans do czołowej 32.