SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Michał Jarliński: w finale wygrałem dwie rundy
Michał Jarliński: w finale wygrałem dwie rundy

Michał Jarliński: w finale wygrałem dwie rundy

0
0

– W finale z Chia-Wei Kanem pokazałem, że stać mnie na zwycięstwa z najlepszymi zawodnikami w tej wadze. Uważam, że wygrałem z nim dwie rundy – mówi Michał Jarliński (75 kg), srebrny medalista turnieju „Boxam International” w hiszpańskiej La Nucii.

To był pierwszy tegoroczny sprawdzian międzynarodowy kadry narodowej, prowadzonej od kilku tygodni przez Grzegorza Proksę.

W finale Michał Jarliński poniósł minimalną porażkę 2:3, a jego rywalem był Wicemistrz Igrzysk Azji.

– Brakowało troszkę szczęścia, jednak szczytowa forma ma dopiero nadejść. Jesteśmy obecnie na obozie sparingowym w Hiszpanii i poprawiamy błędy, które muszę wyeliminować żeby wejść na jeszcze wyższy poziom mojego boksowania – powiedział Michał Jarliński.

W półfinale reprezentant Polski pokonał Ishmeeta Singha z Indii 4:1.

– Moimi atutami były szybkość i wchodzenie lewym sierpowym w akcję przeciwnika. Już po kilku ciosach widziałem, że jego prawe oko się zamyka i że odczuwa mocno uderzenia. Z kolei atutem zawodnika z Indii, co zauważyłem w jego wcześniejszym pojedynku, było wydłużanie kombinacji. Więc kontrolowanie jego wejść lewym sierpowym dało bardzo dobry rezultat – zaznaczył pięściarz Championa Włocławek, aktualny Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców.