6 października 2018 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai wraz z Urzędem Miasta Sieradz i Sieradzkim MOSiR-em. W Turnieju wystąpiło 280 zawodników z ponad 30 klubów oraz Niemiec, Czech i Rosji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent miasta Sieradz Paweł Osiewała, wraz z shihanem Andrzejem Drewniakiem i Panem Mirosławem Antonim Owczarkiem , głównymi gośćmi byli również wiceprezydent Rafał Matysiak oraz dyrektor II LO Urszula Świniarska. Podczas otwarcia shihan Andrzej Drewniak przekazał list od Prezydenta Europejskiej Organizacji Kyokushin na ręce shihana Roberta Wajgelta oraz prezydenta Pawła Osiewały, potwierdzający możliwość przeprowadzenia w 2020 roku Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w Sieradzu. Po oficjalnym otwarciu odbył się krótki pokaz dzieci trenujących w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Szymona Kołodziejczyka.
SKKK składa podziękowania wszystkim którzy organizowali ten turniej, pomagali i przyczynili się do wspaniałej atmosfery na tych zawodach.





