SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Mistrzostwa Europy Kadetów: fantastyczny poniedziałek, 5 zwycięstw Polaków
Mistrzostwa Europy Kadetów: fantastyczny poniedziałek, 5 zwycięstw Polaków

Mistrzostwa Europy Kadetów: fantastyczny poniedziałek, 5 zwycięstw Polaków

0
0

Pięciu boksujących Polaków odniosło zwycięstwa w poniedziałkowych walkach Mistrzostw Europy Kadetów w Sarajewie.

Już drugie wygrane w zawodach zanotowali Bartosz Kuroś (70 kg) i Borys Płachta (80 kg). Obaj są w ćwierćfinale. Również bardzo blisko strefy medalowej są Mateusz Adamski (46 kg) i Kajetan Bajzert (+80 kg). Z kolei do 1/8 finału awansował Jan Januszewski (60 kg).

W pierwszej serii dzisiejszych pojedynków, w 1/16 finału Jan Januszewski wygrał (pkt) z Grekiem Angelosem Karaitisem, a w 1/8 finału: Mateusz Adamski z Grekiem Mariosem Zervidisem (pkt) i Kajetan Bajzert z Irlandczykiem Johnnym McGinleyem (RSC 2).

Później swoje drugie walki w turnieju w Bośni i Hercegowinie stoczyli inni podopieczni trenerów Dariusza Kochanowskiego, Cezarego Rzepnickiego oraz Tomasza Mroza – Bartosz Kuroś i Borys Płachta.

W 1/8 finału Bartosz Kuroś pokonał Izraelczyka Gleba Herdta 5:0, zaś Borys Płachta wygrał z Ormianinem Haykiem Ghahramanyanem 4:1.

Polskie kadrowiczki, trenowane przez Kamila Gorząda, w poniedziałek i wtorek mają przerwę, a w środę o medale boksować będą: Zuzanna Gołębiewska 54 kg, Wiktoria Kustosz 60 kg, Hanna Wojtaszek 63 kg, Laura Szydłowska 66 kg, Oliwia Kummer 70 kg i Julia Toporowska 75 kg.