SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Mistrzostwa Europy Kadetów: mamy drugiego finalistę! Bartosz Kuroś powalczy o złoto!
Mistrzostwa Europy Kadetów: mamy drugiego finalistę! Bartosz Kuroś powalczy o złoto!

Mistrzostwa Europy Kadetów: mamy drugiego finalistę! Bartosz Kuroś powalczy o złoto!

0
0

Bartosz Kuroś (Stal Rzeszów, 70 kg) powtórzył sukces Zuzanny Gołębiewskiej (RUSHH Kielce, 54 kg) i awansował do finału Mistrzostw Europy Kadetów, które odbywają się w Sarajewie. Brązowy medal wywalczyła Wiktoria Kustosz (Kocemba Boxing Team Nowy Sącz, 60 kg).

W drugiej serii pojedynków półfinałowych Bartosz Kuroś nie dał żadnych szans Chorwatowi Dominikowi Paliciowi.

Polak wygrał pierwszą rundę 5:0, a w drugiej – po kolejnym liczeniu rywala (już równo z gongiem) – sędzia przerwał walkę. Wielka radość i awans naszego pięściarza do finału.

W niedzielę o złoty medal Bartosz Kuroś będzie boksować z Rosjaninem Prokhorem Startsevem.

W Sarajewie przygotowania kadetów są koordynowane przez głównego trenera Dariusza Kochanowskiego, wspieranego przez trenerów Cezarego Rzepnickiego i Tomasza Mroza.

Wcześniej Zuzanna Gołębiewska (RUSHH Kielce), brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kadetów, pokonała Litwinkę Jelizavetę Jakimovą. O tytuł Mistrzyni Europy młodsza siostra Bartosza Gołębiewskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski, będzie rywalizować z Rosjanką Kristiną Borisenko.

Bardzo dobrze w stolicy Bośni i Hercegowiny zaprezentowała się również Wiktoria Kustosz, która rok temu – mając 14 lat – sięgnęła po Wicemistrzostwo Europy Młodziczek. Teraz zdobył brąz ME Kadetów.