SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Mistrzostwa Europy Kadetów: Zuzanna Gołębiewska i Wiktoria Kustosz z medalami!
Mistrzostwa Europy Kadetów: Zuzanna Gołębiewska i Wiktoria Kustosz z medalami!

Mistrzostwa Europy Kadetów: Zuzanna Gołębiewska i Wiktoria Kustosz z medalami!

0
0

Dwie reprezentantki Polski Zuzanna Gołębiewska (54 kg) i Wiktoria Kustosz (60 kg) zapewniły sobie medale Mistrzostw Europy Kadetów, rozgrywanych w Sarajewie.

W pierwszej serii środowych walkach ćwierćfinałowych polskie zawodniczki wygrywały z Włoszkami – Zuzanna Gołębiewska z Kesią Reale i Wiktoria Kustosz z Veronicą Naticchi.

– Obie nasze pięściarki zwyciężyły po 5:0 i zagwarantowały sobie medale – mówi Kamil Gorząd, trener kadry narodowej kadetek.

Zuzanna Gołębiewska po dwóch rundach prowadziła 4:0, a w ostatniej też potwierdziła swoją dominację. Z kolei Wiktoria Kustosz już w pierwszej rundzie triumfowała u wszystkich sędziów 10-8.

W piątkowych półfinałach ich rywalkami będą, odpowiednio, Litwinka Jelizaveta Jakimova i Serbka Milica Pantelić.

W czwartek o medale Mistrzostw Europy Kadetów w Sarajewie powalczy 5 polskich bokserów. Dzisiaj miejsca na podium zagwarantowały sobie Zuzanna Gołębiewska (54 kg) i Wiktoria Kustosz (60 kg).

Niestety nie powiodło się Polkom w drugiej środowej serii walk ćwierćfinałowych.

W poszczególnych kategoriach wagowych porażki poniosły: 63 kg Hanna Wojtaszek z Angielką Rihanną Holden, 66 kg Laura Szydłowska z Irlandką Cassie Henderson, 70 kg Oliwia Kummer z Angielką Shannon Warren, 75 kg Julia Toporowska z Serbką Sonją Vuksić.

Jutro o awans do półfinałów, czyli strefy medalowej, powalczą: Mateusz Adamski (46 kg), Filip Bochenek (48 kg), Bartosz Kuroś (70 kg), Borys Płachta (80 kg) i Kajetan Bajzert (+80 kg).

Po 2 zwycięstwa w turnieju w Bośni i Hercegowinie odnieśli już Bartosz Kuroś i Borys Płachta.