SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Mistrzostwa Europy w judo kata: dwie polskie pary juniorów w finale
Mistrzostwa Europy w judo kata: dwie polskie pary juniorów w finale

Mistrzostwa Europy w judo kata: dwie polskie pary juniorów w finale

0
0

Juniorzy Antoni i Stanisław Ptak oraz Oliwia Cichy i Kevin Jeremiasz awansowali do decydującej części rywalizacji w Mistrzostwach Europy w judo kata w Sarajewie.

– Z poniedziałkowych eliminacji awans do wtorkowej serii finałowej wywalczyli Oliwia Cichy i Kevin Jeremiasz (KS Judo i Jujitsu Łaziska) w Katame no Kata juniorów oraz bracia Antoni Ptak i Stanisław Ptak (UKS Sekcja Sport Gdańsk) w Ju no Kata juniorów – mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Polski.

W każdej konkurencji w finale wystąpi po 6 par. Niestety nie mamy swoich przedstawicieli w seniorach i kadetach.

– W Katame no Kata jako pierwsi pokaz wykonają Oliwia Cichy i Kevin Jeremiasz, zaś w Ju no Kata Antoni i Stanisław Ptak startować będą jako drudzy, po kobiecym duecie Giulia Bezzi/Sara Orlando – powiedział Sławomir Smater.

W seniorach do finałów kata nie udało się awansować m.in. takim parom jak: Kodokan Goshin Jutsu – Leszek Piąstka/Anna Jagiełło (AZS Łódź), Łukasz Proksa/Marek Tarabura (KSW Satori Jaworzno), Nage no Kata: Maciej Pudłowski/Anita Pudłowska (Uniq Fight Club Warszawa), Bartosz Machna/Dawid Kajdy (KSW Satori Jaworzno).

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 9-10 listopada w Las Vegas.