SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. Mistrzostwa Polski U15 w Kielcach
Mistrzostwa Polski U15 w Kielcach

Mistrzostwa Polski U15 w Kielcach

0
0

Już w najbliższy piątek, tj. 15 marca br. w Kielcach najlepsze zawodniczki i najlepsi zwodnicy w kraju staną do rywalizacji sportowej na zapaśniczych matach o mistrzostwo Polski!


W dniach 15-17 marca br. w Kielcach, stolicy województwa świętokrzyskiego, odbędą się jedne z najbardziej prestiżowych imprez zapaśniczych: Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach w stylu wolnym i Mistrzostwa Polski U15 w zapasach kobiet. Organizator: Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Guliwer” oraz partnerzy zapraszają kibiców i sympatyków sportu do Hali Legionów ul. Leszka Drogosza 2 w Kielcach do wspierania najlepszych Polskich sportowców.
W zawodach udział wezmą zawodniczki i zawodnicy w przedziale wiekowym od 13 do 15 lat z klubów sportowych z całego kraju, które będą rywalizować w 21 kategoriach wagowych.
Cieszymy się, iż Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach w stylu wolnym oraz Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach kobiet po raz kolejny możemy organizować właśnie w Kielcach. To wydarzenia sportowe ogromnej rangi, które pozwalają najlepszym zawodniczkom i najlepszym zawodnikom wywalczyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy – mówi Karol Kucharczyk, Prezes oraz trener Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer”, Wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Zapaśniczego. Zapasy to bardzo ważna dyscyplina sportu, która dzięki wydarzeniom ragi mistrzowskiej zdobywa coraz większą popularność w naszym mieście oraz w województwie. Jak co roku liczymy więc na medale dla świętokrzyskiego! – powiedział.
Oficjalne ważenie zgłoszonych zawodniczek i zawodników odbędzie się 15 marca br.
o godzinie 18:00.

Zawody sportowe rozpoczną się w sobotę 16 marca. Od godziny 9.00 do 14.00 będą toczyły się walki eliminacyjne. Natomiast na oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski U 15 w zapasach w stylu wolnym oraz Mistrzostw Polski U 15 w zapasach kobiet zapraszamy tego dnia na godzinę 16:00. Kolejne walki eliminacyjne, które wyłonią czołowe zawodniczki i zawodników w Polsce potrwają od godziny 16:30 do 19:30.

W niedzielę, 17 marca 2024 roku o godzinie 9:00 rozpoczną się walki w strefie medalowej. Uroczysta dekoracja medalistów Mistrzostw Polski U 15 w zapasach w stylu wolnym oraz medalistek Mistrzostw Polski U 15 w zapasach kobiet zaplanowana została na godzinę 13:00.
Polskie zapasy wspiera Krajowa Grupa Spożywcza S.A., właściciel marki Polski Cukier.
Zapraszamy do kibicowania

Organizator zawodów:
• Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Guliwer”