SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Kickboxing
  3. Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: Jurassic Warriors już po raz szósty w Bałtowie
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: Jurassic Warriors już po raz szósty w Bałtowie

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: Jurassic Warriors już po raz szósty w Bałtowie

0
0

624 zawodników i zawodniczek z 73 krajów zgłoszono do Mistrzostw Polski Pointfightingu i Light Contact kadetów młodszych i starszych oraz Pointfightingu dzieci. Zawody pod nazwą Jurassic Warriors VI odbyły się w Bałtowie (woj. Świętokrzyskie).

Organizatorami byli Fundacja Iron Angels i One Punch Ostrowiec Świętokrzyski, a patronat objął Polski Związek Kickboxingu.

Najlepszymi kickboxerami turnieju w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym wybrano: Pointfighting, dzieci Natalia Bielecka i Tymon Siwko, kadeci młodsi Lena Krystianik i Jan Kamiński, kadeci starsi Malwina Florek i Mateusz Obolewicz; Light Contact, kadeci młodsi Wiktoria Demucha i Kacper Wołowczyc, kadeci starsi Judyta Szewczyk i Igor Głowienka.

– Na mistrzostwach w Bałtowie stoczyłem 7 pojedynków – 3 w Pointfightingu i 4 w Light Contact. Najcięższe były walki finałowe, z których, mimo dużego wyzwania i wymagających przeciwników, wyszedłem zwycięsko. Szczególnie cieszy kolejna obrona tytuł Mistrza Polski w Light Contact. Dodatkowo zostałem wyróżniony nagrodą najlepszego kadeta starszego w tej formule drugi rok z rzędu. Podczas rywalizacji mogłem liczyć na wsparcie trenerów, rodziny i osób z klubu, jak i innych ekip – mówi Igor Głowienka (-57kg/DAN Świdnik), który w pojedynkach o złoto pokonał Kasjana Tomaszewicza (SKF Boksing Zielona Góra) w LC i Mateusza Gorzelaka (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice) w PF.

Po złoty medal w Light Contact kadetów starszych sięgnął w wadze +69kg Hubert Pala (Wołowski Klub Bokserski Champion Wołów), pokonując w finale Jakuba Zomerfelda (KS Wojownik Kłobuck).

– Na MP w Bałtowie wygrałem wszystkie 4 walki, broniąc tym samym tytułu Mistrza Polski z zeszłego roku w tej samej kategorii. W tym roku zdobyłem również tytuł na mistrzostwach w Będzinie w formule Kick Light. Wynik z tego roku jest dla mnie bardziej zadowalający ze względu na większą liczbę walk i większy poziom zawodników w porównaniu do ubiegłorocznych MP w Bałtowie. Jeżeli miałbym wybrać moją najlepszą walkę byłaby to półfinałowa z zawodnikiem ważącym ponad 15 kilogramów więcej ode mnie. W czasie wymiany ciosów posłałem go na matę celnym prawym prostym, wygrywając przez RSC – powiedział Hubert Pala.

W klasyfikacji klubowej kolejność była następująca: Pointfighting Dzieci: 1. Dan Świdnik 2. Jurajska Akademia Sportu 3. KSW Łuków; Pointfighting Kadeci: 1. Dan Świdnik i Ninja Academy Warszawa 3. X Fight Piaseczno; Light Contact: 1. Jurajska Akademia Sportu Łazy 2. SKF Boxing Zielona Góra 3. Go Fight Łęczna.

Po Mistrzostwach Polski powiedzieli:

– Barbara Budek: – Mój start w Bałtowie uważam za udany. Stoczyłam łącznie 6 walk, w tym po 3 w pointfightingu i light contact. Po dwóch sobotnich zwycięstwach, w finale wygrałam z Pauliną Sorgowicką 8:7 i obroniłam po raz trzeci tytuł mistrzyni Polski w pointfightingu. W kolejnym dniu rozpoczęłam walki w formule light contact. W trzeciej walce, finałowej skrzyżowałam rękawice z Kaliną Polak. Walka była bardzo ciężka i wyrównana, w ostatnich sekundach wyszłam na prowadzenie i zdobyłam tytuł mistrzyni Polski. Cieszę się bardzo ze swoich zwycięstw, teraz przede mną nowe wyzwania i ogrom ciężkiej, wytężonej pracy.

Marcel Pietraszek: – W Bałtowie byłem po raz trzeci. Te mistrzostwa uważam za bardzo udane. Wygrałem cztery naprawdę ciężkie walki w formule light contact i udało mi się zdobyć złoto. W finale wygrałem z Wojciechem Bisztygą. Każda walka wymagała ode mnie skupienia i dobrej strategii na walkę.

Wiktoria Łokietek: – Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Baltowie stoczyłam 3 walki w formule light contact w kategorii do -55kg jako kadetka starsza, tym samym je wygrywając i zdobywając złoty medal. Pierwszą wygrałam poprzez poddanie przeciwniczki, a dwie następne poprzez jednogłośną decyzje sędziów. Jest to moje trzecie mistrzostwo Polski w light contacie z rzędu. Walkę finałową stoczyłam ze znaną mi już przeciwniczką, Julitą Nosal. Uważam, że był to dobry i pełny szacunku po obu stronach pojedynek. Swój start w tej imprezie sportowej oceniam pozytywnie.

– trenerka Agnieszka Horbatiuk (Jurajska Akademia Sportu Łazy): – Tegoroczne MP były dla mnie niesamowitym zaskoczeniem, dzieci startujące w formule PF spisały się doskonale nasz wynik to 3 złote medale, 4 srebrne i 1 brązowy oraz tytuł Wicemistrza w klasyfikacji klubowej. W kategorii wiekowej kadetów zawodnicy stoczyli 9 finałów, z których 7 zakończyło się sukcesem. Zdobyliśmy również 4 brązowe krążki.

Kickboxerzy spisali się zaskakująco dobrze, zamierzony efekt szkoleniowy okazał się spełniony.

Efektem świetnego wyniku było zdobycie 1 miejsca w klasyfikacji generalnej klubów kadetów oraz tytuł najlepszego zawodnika dla naszego kadeta młodszego.

W tej chwili szykujemy się do startu na Pucharze Świata, a później czeka nas wyjazd na Mistrzostwa Świata, w związku z tym to będą wymagające wakacje.

– trener Zenon Pawlikowski (KSW Łuków): – Jako klub KSW Łuków wystartowaliśmy w składzie 27-osobowym. Zdobyliśmy 20 medali.

W pointfightingu dzieci na wyróżnienie zasługuje Leon Stępniak, który zdobył złoty medal oraz srebrni medaliści Michał Gajda i Fabian Wysocki. Wszyscy trzej będą przygotowywać się do udziału w tegorocznych Mistrzostwach świata. W Light Contact zdobyliśmy również 10 medali, w tym dwa złote – Bartosz Daniluk i Maksymilian Kondracki. Na pewno kategoria do 42 kg była naszą najmocniejszą stroną, bo na drugim miejscu za Maksymilianem Kondracki uplasował się Maciej Oponowicz, a na trzecim Jakub Oponowicz. Na wyróżnienie zasługuje Kalina Zalewska, która w swojej kategorii miała dwie ubiegłoroczne Mistrzynie Europy. Kalina przegrała w finale minimalnie 1:2 z zawodniczka z Jurajskiej Akademii Sportu. Nie jestem zaskoczony wynikiem moich zawodników, bo pracowaliśmy na to bardzo ciężko.

– trener Piotr Bernat (DAN Świdnik): – Po niezbyt udanych dla nas bałtowskich mistrzostwach w 2023 roku, liczyliśmy z całym zespołem trenerskim LKSW Dan, że uda nam się zaliczyć dużo lepszy start. Wyniki przeszły nasze oczekiwania. To był zdecydowanie najlepszy start w MP dzieci i młodzików w historii klubu. Jako jedyni w Bałtowie zdobyliśmy dwucyfrową liczbę „złotek” – nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 11 złotych medali, co przyniosło nam zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej pointfightingu dzieci i kadetów. W drugim przypadku ex aequo z Ninja Academy Warszawa. Nie udało nam się wejść na podium drużynowe w light-contact, ale przy niezwykle wyrównanej rywalizacji decydowała liczba brązowych medali. Także jednak i w tej formule trzy złota i brąz to nasz najlepszy wynik w historii.

– Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania. Trzech zawodników zdobyło złota w obu formułach – Igor Głowienka, Jan Hawrysz i Jan Pupiec. Warto wspomnieć, że w przypadku Igora był to już trzeci tytuł z rzędu w light-contact, a także drugi z kolei tytuł najlepszego zawodnika imprezy. Tytuł najlepszego zawodnika wśród dzieci wywalczył Tymon Siwko, mimo że startował osłabiony tuż po przebytej infekcji. Wśród kadetów chciałbym wyróżnić szczególnie Krystiana Paprockiego, który startując świeżo po zaleczeniu kontuzji z piłkarskiego boiska wywalczył swój pierwszy tytuł mistrza Polski pointfighting wsród kadetów młodszych. Z osób, które stanęły na niższych stopniach podium, wyróżnienie należy się Wojciechowi Markowskiemu, zdobywcy srebra w PF i brązu w LC.

Podkreślam jednak, że chociaż każdy chce wygrać, to najbardziej cieszą nas postępy i rozwój zawodników, jak również możliwość podtrzymywania kontaktów z innymi klubami i sportowego spędzenia weekendu – niekoniecznie same medale.

– trenerka Emilia Szabłowska (Ninja Academy Warszawa): – Jest to nasz historyczny występ na Mistrzostwach Polski. Zdobyliśmy aż 11 medali na 12 osób startujących. Pięcioro zawodników zdobyło tytuł Mistrza Polski: Lena Krystianik, Jan Kamiński, Ignacy Wiraszka, Szymon Korsieko i Adam Dzierzbicki. Dodatkowo Lena i Jan zostali wybrani najlepszymi zawodnikami wśród kadetów młodszych.

Ten wynik dał nam 1 miejsce drużynowo w klasyfikacji PF kadetów.

Teraz szykujemy formę do Pucharu Świata na Węgrzech, mniejszym zaś składem również wystąpimy w Mińsku Maz. podczas Grand Prix.

W Pointfightingu dzieci złote medale zdobyli:

Dziewczynki +36kg Lena Korczyńska (Kick Boxing Małpka Zawiercie) -36kg Sonia Wołowczyk (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) -33kg Amelia Wojda (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) -30kg Natalia Bielecka (Klub Sportowy Mistral Wojkowice) -27kg Oliwia Kuraś (DAN Świdnik) -24kg Jagoda Staińska (DAN Świdnik) -21kg Emilia Horbatiuk (Jurajska Akademia Sportu-Łazy)

Chłopcy +36kg Miłosz Szczęsny (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki) -36kg Oliwier Lach (X Fight Piaseczno) -33kg Ignacy Wiraszka (NINJA ACADEMY WARSZAWA) -30kg Tymoteusz Dyląg (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie) -27kg Tymon Siwko (DAN Świdnik) -24kg Tomasz Żołędź (DAN Świdnik) -21kg Leon Stępniak (KSW Łuków) -18kg Alexander Kita (Jurajska Akademia Sportu-Łazy)

Light Contact

kadeci starsi

+69kg Hubert Pala (Wołowski Klub Bokserski Champion Wołów) – Jakub Zomerfeld (KS Wojownik Kłobuck)

-69kg Jan Hawrysz (DAN Świdnik) – Olivier Hojeński (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź)

-63kg Marcel Pietraszek (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) – Wojciech Bisztyga (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

-57kg Igor Głowienka (DAN Świdnik) – Kasjan Tomaszewicz (SKF Boksing Zielona Góra)

-52kg Wojciech Gajek (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) – Semiljano Majewski (Klub Sportów Walki Włocławek)

-47kg Szymon Sokołowski (Akademia Sportów Spider Szczecinek) – Wiktor Sokołowski (Akademia Sportów Spider Szczecinek)

-42kg Arayik Gasparyan (SKF Boksing Zielona Góra) – Stanisław Szczuko (Klub Sportowy AZS AWF Warszawa)

-37kg Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) – Tymon Dęby (Stowarzyszenie Gladius Ostróda)

+65kg Julia Kopczyńska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno) – Alicja Pskiet (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki)

-65kg Julia Rynka (Kick Boxing Małpka Zawiercie) – Aleksandra Sala (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski)

-60kg Judyta Szewczyk (KSW Alien Łódź) – Lena Chrzanowska (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk)

-55kg Wiktoria Łokietek (SKF Boksing Zielona Góra) – Julita Nosal (UKS Fenix Krzyżówka)

-50kg Stefania Kotowicz (Krakowskie Centrum Taekwon-do Kraków) – Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino)

-46kg Barbara Budek (Klub Sportowy Egida Biskupiec) – Kalina Polak (Krakowska Akademia Taekwon-do)

-42kg Sandra Wiśniewska (A&W Team Obrowo) – Julia Marczyńska (X Fight Piaseczno)

-37kg Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice) – Maja Zapotoczny (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK)

Kadeci młodsi

+69kg Jakub Rynka (Kick Boxing Małpka Zawiercie)

-69kg Jan Czarnik (Husarz Czudec Kickboxing, Czudec)

-63kg Aleksander Bałdyga (UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki)

-57kg Hubert Banasik (Elbląski Klub Karate) – Wojciech Naruszewicz (Gwardia Zielona Góra)

-52kg Piotr Dziadyk (UKS Fenix Krzyżówka) – Igor Gil (Fight Gym Lublin)

-47kg Bartosz Daniluk (KSW Łuków) – Wiktor Kruk (Krakowska Akademia Taekwon-do)

Olgierd Kostańczyk (Jurajska Akademia Sportu-Łazy)

-42kg Maksymilian Kondracki (KSW Łuków) – Maciej Oponowicz (KSW Łuków)

-37kg Kacper Wołowczyk (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) – Jan Martyniewicz (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

-32kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) –

Mateusz Rybka (Wołowski Klub Bokserski Champion Wołów)

-28kg Jan Pupiec (DAN Świdnik) – Nataniel Kita (Jurajska Akademia Sportu-Łazy)

-60kg Hanna Bielecka (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) – Róża Zaniewicz (KSW Łuków)

-55kg Aleksandra Sojda (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie) – Julia Ciołek (KSW Łuków)

-50kg Gabriela Guławska (SKF Boksing Zielona Góra) – Amelia Ciszewska (KLUB SPORTOWY Orient Częstochowa)

-46kg Kornelia Mucha (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) – Julia Węgrzyn (X Fight Piaseczno)

-42kg Nikola Podejko (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) – Zuzanna Rolicz (Klub sportów walki Vataha Strzelce Krajeńskie)

-37kg Wiktoria Demucha (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) –

Iwona Polok (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie)

-32kg Hana Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) – Kalina Zalewska (KSW Łuków)

-28kg Zuzanna Węgrzyn (X Fight Piaseczno) – Maja Radomyska (KSW Łuków)

Pointfighting

Kadeci starsi

+69kg Jakub Zomerfeld (KS Wojownik Kłobuck) – Bartosz Malczewski (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka)

-69kg Jan Hawrysz (DAN Świdnik) – Konrad Lenczewski (KTS-K GOSRiT Luzino)

-63kg Mateusz Obolewicz (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja, Pabianice) – Piotr Gardeła (Krakowskie Centrum Taekwon-do, Kraków)

-57kg Igor Głowienka (DAN Świdnik) – Mateusz Gorzelak (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja, Pabianice)

-52kg Kacper Górski (WKS Sfinks Węgrów) – Dawid Siwczyński (KLUB SPORTOWY Orient Częstochowa)

-47kg Jakub Leks (KLUB SPORTOWY Orient Częstochowa) – Szymon Zatorski (Knock-Out Team Bełchatów)

-42kg Adam Dzierzbicki (NINJA ACADEMY WARSZAWA) – Adam Sobczak (TOP TEAM POLAND, Warszawa)

-37kg Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) – Wojciech Markowski (DAN Świdnik)