SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. MŚ U-20 w Rijadzie: szablowe drużyny na zakończenie Mistrzostw
MŚ U-20 w Rijadzie: szablowe drużyny na zakończenie Mistrzostw

MŚ U-20 w Rijadzie: szablowe drużyny na zakończenie Mistrzostw

0
0

Złotymi medalami dla USA i Francji zakończyły się Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów, które w tym sezonie rozgrywane były w Rijadzie. Ostatnim akordem rywalizacji były walki drużynowe w szabli.

Francuzki, złote medalistki turnieju pań, w finale były lepsze od Włoszek. Walkę o brązowe medale Węgierki wygrały jednym punktem z szablistkami Uzbekistanu. Te ostatnie pozbawiły szans na miejsce na podium naszą drużynę wygrywając 45:36 mecz o awans do półfinału. Zuzanna Porada, Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz i Gabriela Wójcik najpierw pokonały Tunezję 45:23, później po bardzo wyrównanym meczu Egipt 45:44. W meczach tabeli 5-8 porażka z USA 45:32 i wygrana z Meksykiem 45:33 dały Polsce 7. miejsce.

Wynikiem 45:38 dla rywali skończył się mecz tabeli z 32 naszych szablistów z Kazachami. Polacy (Marcel Broniszewski, Benedykt Denkiewicz, Aleksander Denkiewicz, Konstanty Kutek) po porażce odpadli z turnieju zajmując 19. lokatę. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja USA, która w finale wygrała z Rumunami. Ostatni z medali na tych Mistrzostwach Świata wywalczyli Włosi.