SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego

0
0

W całej Polsce odbyły się treningi online. Udział wzięli młodzi zawodnicy i utytułowani pięściarze m.in. Dariusz Michalczewski, Sandra Drabik i Daniel Adamiec.

Sandra Drabik i Daniel Adamiec wspólne z ponad 100 uczestnikami w Kieleckim Klubie Bokserskim RUSHH dołączyli do zawodników z całej Polski, którzy włączyli się w obchody poprzez wspólny trening online. Wydarzenie było transmitowane na kanałach Polskiego Związku Bokserskiego.

Bardzo się cieszę, że kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. W treningu online wziął również udział Dariusz Michalczewski, były mistrz Polski i Europy. Najważniejszy jest jednak udział młodych zawodników, którzy trenują w klubach w całej Polsce, pod okiem prawdziwych pasjonatów boksu. To dla nich jest organizowane to święto – podsumował Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego

Kadra Polski przygotowuje się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, dlatego tegoroczna edycja obchodów Dnia Boksu Olimpijskiego jest szczególna. W boksie będzie nas reprezentować największa kadra od 24 lat. Ostatni raz pięcioro polskich pięściarzy wystąpiło na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Na Igrzyska Olimpijskie zakwalifikowało się pięcioro zawodników: Julia Szeremeta, Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik, Damian Durkacz oraz Mateusz Bereźnicki.