SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Pamiątkowa srebrna moneta dla Mariana Kasprzyka
Pamiątkowa srebrna moneta dla Mariana Kasprzyka

Pamiątkowa srebrna moneta dla Mariana Kasprzyka

0
0

W Bielsku-Białej Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorz Nowaczek, spotkał się z jedną z legend polskiego boksu, zdobywcą złotego medalu olimpijskiego w Tokio (1964) oraz brązowego w Rzymie (1960) – Marianem Kasprzykiem. Najpierw odbył się uroczysty obiad, a następnie w domu mistrza doszło do miłej uroczystości. Grzegorz Nowaczek wręczył Marianowi Kasprzykowi pamiątkową srebrną monetę właśnie z wizerunkiem mistrza. To wyjątkowa moneta, która została wydana z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Związku Bokserskiego.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, stanowiąc kolejną okazję do podziękowania Kasprzykowi za jego wspaniałą karierę oraz wkład w rozwój boksu w Polsce. Podczas wizyty Prezes Nowaczek podkreślił nie tylko osiągnięcia sportowe Kasprzyka, ale także jego znaczenie dla polskiego sportu oraz inspirujący wpływ na młodych adeptów boksu.

W trakcie spotkania Kasprzyk podpisał kilka egzemplarzy pamiątkowej książki “Spowiedź Mistrza” autorstwa Leszka Błażyńskiego, która opowiada o jego życiu i niezwykłej karierze bokserskiej.