SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. PATRYK TOŁKACZEWSKI: „DO KAŻDEGO RYWALA PODCHODZĘ JAK DO MISTRZA ŚWIATA”
PATRYK TOŁKACZEWSKI: „DO KAŻDEGO RYWALA PODCHODZĘ JAK DO MISTRZA ŚWIATA”

PATRYK TOŁKACZEWSKI: „DO KAŻDEGO RYWALA PODCHODZĘ JAK DO MISTRZA ŚWIATA”

0
0

Podczas gali XTB KSW 94 do okrągłej klatki powróci Patryk „Gleba” Tołkaczewski, były pięściarski mistrz Polski i zwycięzca turnieju walk na gołe pięści.

Ostatnie bilety dostępne na eBilet.pl

Patryk Tołkaczewski zadebiutował w KSW i zawodowym MMA podczas gali XTB KSW Colosseum 2, ale chociaż początkowo walka układała się po jego myśli, ostatecznie musiał uznać wyższość Krzysztofa Głowackiego.

– Porażkę, do której doszło na PGE Narodowym traktuję jako lekcję – mówi Patryk. –  Plan został wykonany w 99 procentach, jeden procent zmienił oblicze walki. Starcie to pokazało, że MMA jest sportem nieobliczalnym i można spodziewać się wszystkiego, tym bardziej w wadze ciężkiej. Początkowe porażki nic nie znaczą, a ja chcę się nadal rozwijać i z każdej porażki wyciągnąć lekcję.

Podczas gali w ERGO ARENIE Patryk Tołkaczewski zmierzy się z Michałem Turyńskim, czołowym polskim kickboxerem wagi ciężkiej.

– Priorytetem jest dla mnie zbliżająca się kolejna walka w KSW – przyznaje Patryk. – Mój rywal jest zawodnikiem stójkowym. Zdobył wiele tytułów w kickboxingu. Będę dumny mogąc stanąć z nim do rywalizacji w klatce. Do każdego rywala podchodzę jak do mistrza świata.

Patryk Tołkaczewski zyskał rozgłos gromiąc rywali w brutalnych walkach na gołe pięści. Popularny „Gleba” wygrał pięć pojedynków na galach Gromdy i został zwycięzcą dziesiątego turnieju tej organizacji. Tołkaczewski ma za sobą udaną karierę w boksie amatorskim i walki zawodowe. Przed najbliższym starciem zapowiada:

– Nie czuję żadnej presji. Staram się nie myśleć o przeciwniku, a skupić się na sobie i ciężko trenować na sali, żeby w dniu walki móc sobie powiedzieć, że zrobiłem wszystko. Mam nadzieję, że szczęście mi teraz będzie sprzyjać i zwyciężę.

Do pojedynku Patryka Tołkaczewskiego z Michałem Turyńskim dojdzie już 11 maja w ERGO ARENIE.