SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. PE Kadetów: liczny skład Biało-Czerwonych w Berlinie
PE Kadetów: liczny skład Biało-Czerwonych w Berlinie

PE Kadetów: liczny skład Biało-Czerwonych w Berlinie

0
0

Blisko 30 polskich judoków weźmie udział w Pucharze Europy Kadetów w Berlinie 13-14 kwietnia. Niektórzy reprezentanci w tym terminie wystartują w zawodach tej samej rangi, ale wśród juniorów w Poznaniu.

– W stolicy Niemiec wystąpią z powołań reprezentacyjnych Nina i Natasza Potok -44kg, Nicole Widłak i Julia Troka +70kg oraz Wojciech Michalak -55kg. Jest też spora grupa polskich judoków z powołań klubowych – mówi Tomasz Jopek, trener główny kadry Biało-Czerwonych.

Na liście startowej są także m.in. Sandra Walendzik -40kg, Barbara Twarowska -48kg, Magdalena Wałęga -57kg.

– W ten weekend w juniorskim Pucharze Europy powalczą natomiast m.in. Emilia Bielawska -57kg, Amelia Ptasińska -63kg, Zuzanna Banaszewska -78kg i Jakub Kurowski -60kg – powiedział Tomasz Jopek.

W poprzedni weekend kadeci z powodzeniem rywalizowali w PE w czeskich Teplicach, gdzie sięgnęli po 5 medali. Turniej wygrały Sandra Walendzik i Zuzanna Banaszewska.

Niewiele miesiąc pozostał do Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej 18-19 maja. Zgłosili się już reprezentanci Izraela, Francji, Ukrainy, Danii, Serbii, Chorwacji, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.