SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. PIERWSZE PÓŁROCZE 2024 W ORGANIZACJI KSW
PIERWSZE PÓŁROCZE 2024 W ORGANIZACJI KSW

PIERWSZE PÓŁROCZE 2024 W ORGANIZACJI KSW

0
0

Pierwsze półrocze 2024 roku zostało zamknięte galą KSW 95, która odbyła się w czerwcu w Olsztynie.

W pierwszych sześciu miesiącach roku 2024 kibice KSW mieli okazję obejrzeć 66 pojedynków, z których 40 zakończyło się przed czasem. W 30 z nich zawodnicy zafundowali swoim rywalom nokauty, a w dziesięciu poddania.

KSW zorganizowało siedem gal, w trakcie których doszło do ośmiu starć mistrzowskich. Valeriu Mircea pokonał Leo Brichtę i zdobył tymczasowy tytuł kategorii lekkiej, który następnie utracił w walce z Salahdine’m Parnasse’em, pełnoprawnym czempionem, Rafał Haratyk wygrał z Damianem Piwowarczykiem i został nowym mistrzem wagi półciężkiej, Jakub Wikłacz pobił Zuriko Jojuę, a następnie Sebastiana Przybysza i tym samym dwa razy obronił pas wagi koguciej, Adrian Bartosiński wygrał z Igorem Michaliszynem i pozostał na tronie wagi półśredniej, Robert Ruchała zwyciężył z Patrykiem Kaczmarczykiem i wywalczył tymczasowy pas kategorii piórkowej, a Phil De Fries zatryumfował nad Augusto Sakaiem i pozostał królem wagi ciężkiej.

W trakcie pierwszego półrocza KSW nie zwalniało tempa w zakresie pozyskiwania nowych zawodników. W okrągłej klatce zadebiutowało aż 30 fighterów z różnych stron świata.

Organizacja zawitała ze swoimi wydarzeniami do siedmiu miast. Rozpoczęła od Warszawy, a następnie pojawiła się w Libercu, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Paryżu, Gdańsku i Olsztynie. Po raz pierwszy w historii organizacja KSW przygotowała galę we Francji, po raz pierwszy też zawitała do Gorzowa Wielkopolskiego i Olsztyna.

W pierwszym półroczu odbyło się siedem gal, w tym jedna wyjątkowa. XTB KSW Epic było specjalnym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Był to powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, z których wyewoluowało dzisiejsze MMA. Fani mieli więc okazję obejrzeć nie tylko walki MMA, ale też starcia w boksie, grapplingu czy muay thai oraz pojedynki na zasadach legendarnej organizacji Pride.

W marcu organizacja KSW została nagrodzona Heraklesem za najlepszą galę roku 2023. Kapituła wybierająca laureatów przyznała organizacji Heraklesa za galę XTB KSW Colosseum 2, która odbyła się 3 czerwca 2023 roku na PGE Narodowym.

Drugie półrocze rozpocznie się galą KSW 97 w Łodzi, która odbędzie się 20 lipca.