SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Piotra Kuczery przygotowania do drugiego turnieju olimpijskiego
Piotra Kuczery przygotowania do drugiego turnieju olimpijskiego

Piotra Kuczery przygotowania do drugiego turnieju olimpijskiego

0
0

W 2021 roku Piotr Kuczera zadebiutował w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w kategorii -90kg, a teraz na campie w Porecu przygotowuje się do drugiego występu w najważniejszych zawodach sportowych. W Paryżu wystąpi w wadze -100kg.

– Na obecnym etapie przygotowań skupiamy się na dużej liczbie walk w Chorwacji. Zawodnicy z -90kg też się tutaj zdarzają, tych powyżej 100kg staram się unikać. Ze zdrowiem bardzo dobrze – mówi Piotr Kuczera z Kejza Team Rybnik.

Były Wicemistrz Europy po raz pierwszy startował w IO w Tokio w 2021 roku. W kategorii wagowej -90kg przegrał pierwszą walkę z Gruzinem Lashą Bekaurim.

Do międzynarodowej rywalizacji wrócił w lutym 2022 roku pojedynkiem z Azerem Zelymem Kotsoievem w Grand Slamie w Paryżu; to aktualny Mistrz Świata.

Niemal roczną przerwę Polak miał od lipca 2022 do czerwca 2023 roku. – Doznałem kontuzji kolana, zerwanie więzadła krzyżowego – mówi utytułowany judoka.

Mimo absencji w turniejach kwalifikacyjnych, Piotr Kuczera po powrocie na tatami zdobył odpowiednią liczbę punktów i awansował na Igrzyska. Od wielu sezonów trenerem 29-letniego judoki jest Artur Kejza. Naszą kadrę narodową prowadzi zaś Marek Kręcielewski.

– Każdego dnia w Porecu mam 10-12 walk w stójce, wszystko zależy od trenera Kejzy i jego zaleceń przed treningiem. – Są medaliści Igrzysk między innymi Bekauri, Krpálek, Fonseca – dodał Piotr Kuczera, który kończy chorwacki camp w sobotę 15 czerwca.