SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Judo
  3. Polacy rozpoczną starty międzynarodowe od Grand Slamu w Paryżu
Polacy rozpoczną starty międzynarodowe od Grand Slamu w Paryżu

Polacy rozpoczną starty międzynarodowe od Grand Slamu w Paryżu

0
0

Męska reprezentacja Polski zakończyła zgrupowanie w tureckiej Antalyi i obecnie kontynuuje przygotowania do pierwszych tegorocznych startów w naszym kraju i na międzynarodowych matach.

W sobotę 29 stycznia w podwarszawskim Józefowie odbędzie się Puchar Polski Seniorek i Seniorów. Natomiast w dniach 5 – 6 lutego Biało-Czerwoni wystąpią w prestiżowym Grand Slamie w Paryżu.

Kadra mężczyzn pod wodzą trenerów Rashada Hasanova i Marka Kręcielewskiego rok rozpoczęła od campu w Turcji, w którym wzięło wielu medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Pierwszym zagranicznym startem w 2022 roku będzie legendarny Turniej Paryski, w którym wystąpią także nasze zawodniczki. W poprzednim sezonie brązowy medal w tych zawodach w dniu swoich 22 urodzin zdobyła Angelika Szymańska (-63kg). To był jej dopiero 3 start w Grand Slamie.

Jedną z kilku zmian w przepisach rozgrywania walk będzie zakaz stosowania odwrotnej seoi nage – „koreanki”. To rzut spopularyzowany przez Mistrza Olimpijskiego z Pekinu Koreańczyka Choi Min-Ho.

Na koniec przyszłego miesiąca, w dniach 26 – 27 lutego Biało-Czerwoni będą rywalizować w European Open w Warszawie, czyli popularnym Turnieju Warszawskim. To będzie kolejny ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Sofii.