SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Judo
  3. Pracowita końcówka sezonu Biało-Czerwonych
Pracowita końcówka sezonu Biało-Czerwonych

Pracowita końcówka sezonu Biało-Czerwonych

0
0

Po powrocie z Grand Prix w Taszkiencie i Mistrzostw Świata Wojskowych w Rio de Janeiro, naszych judoków czeka kolejny start. Powalczą w dniach 16-18 listopada w zawodach Grand Prix w holenderskiej Hadze, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

Turniej GP w tym holenderskim mieście rozgrywany będzie po raz 2. Przed rokiem bardzo dobrze spisali się ostatniego dnia Maciej Sarnacki (+100kg) i Rafał Kozłowski (-90kg), zdobywając srebrny i brązowy medal.

W składzie polskiej reprezentacji na zawody w Hadze jest 18 osób – 10 zawodników i 8 zawodniczek. Kadra Biało-Czerwonych przedstawia się następująco:

mężczyźni -66kg Łukasz Kiełbasiński (UKJ Ryś Warszawa), -73kg Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów), Wiktor Mrówczyński (KS AZS AWF Katowice), -81kg Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław), Damian Stępień (AZS UW Warszawa), -90kg Rafał Kozłowski (KS AZS AWF Wrocław), Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik), -100kg Jakub Wójcik (KS Śląsk Wrocław), Kacper Szczurowski (KŚ AZS Gliwice), +100kg Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn)

kobiety -48kg Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom), -52kg Aleksandra Kaleta (Judo Wolbrom), -57kg Anna Borowska (KS Kejza Team Rybnik), -63kg Agata Zacheja (TS Gwardia Warszawa), Agata Ozdoba-Błach (KS AZS AWF Wrocław), -70kg Sandra Lickun (AZS UW Warszawa), Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań), +78kg Anna Załęczna (TKJ Toruń).

Na liście startowej jest ok. 400 judoków z 65 krajów plus gospodarze w liczbie 46 zawodników i zawodniczek, m.in. trzy judoczki o imieniu Sanne: van Dijke, Vermeer, Verhagen.

Za dwa tygodnie kilku naszych reprezentantów wystąpi w Osaka Grand Slam, a w połowie grudnia najlepsi z rankingu wystąpią w World Masters w Chinach.