SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. PŚ w Barcelonie: Renata Knapik-Miazga na podium!
PŚ w Barcelonie: Renata Knapik-Miazga na podium!

PŚ w Barcelonie: Renata Knapik-Miazga na podium!

0
0

Po raz kolejny w karierze nasza szpadzistka Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) stanęła na podium Pucharu Świata seniorek. Tym razem dokonała tej sztuki w Barcelonie.

Nasza reprezentantka świetnie radziła sobie na hiszpańskich planszach, w pierwszym pojedynku pokonała Włoszkę Lucrezię Paulis 15:9, w następnym Julię Beljajevą z Estonii 11:10. Ćwierćfinał dała Renacie wygrana nad reprezentującą Argentynę Isabel di Tellą (15:9) a w kolejnej walce Polka była lepsza od doświadczonej Chinki Yiwen Sun (11:10). Nie do pokonania tego dnia okazała się jednak „jedynka” z rankingu FIE – Man Wai Kong z Hongkongu. Pokonała ona Renatę 15:9 a za chwilę, w walce finałowej, także Koreankę Serę Song. Obok naszej zawodniczki na najniższym stopniu podium stanęła Węgierka Eszter Muhari. W czołowej 64 znalazły się jeszcze Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków) i Ewa Trzebińska (AWZ AWF Katowice). Pierwsza z nich odpadła po przegranej z Beljajevą 12:15 natomiast drugiej zabrakło tylko punktu do pokonania Włoszki Roberty Marzani (13:14).

W Barcelonie rozegrano także turniej drużynowy. Tym razem Polki nie odegrały znaczącej roli przegrywając mecz o awans do ćwierćfinału z Rumunkami 43:45. Później nie dały jeszcze rady Kanadyjkom (31:40) a wygrane w meczach z Niemkami 45:37 i Hiszpankami 45:27 dały naszej drużynie 13. miejsce. W składzie polskiego zespołu znalazły się Martyna Swatowska, Ewa Trzebińska, Aleksandra Jarecka i Alicja Klasik. Lepiej powiodło się Włoszkom, które dotarły do finału i pokonały w nim Koreę, trzecie miejsce wywalczyły Chinki.