SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy Juniorów: Wicemistrzyni Europy Bouvier wśród rywalek Oliwii Ziewalicz
Puchar Europy Juniorów: Wicemistrzyni Europy Bouvier wśród rywalek Oliwii Ziewalicz

Puchar Europy Juniorów: Wicemistrzyni Europy Bouvier wśród rywalek Oliwii Ziewalicz

0
0

Mistrzyni Polski Juniorek kategorii +78kg Oliwia Ziewalicz powalczy m.in. z Wicemistrzynią Europy w tej kategorii wiekowej Belgijką Gabrielle Bouvier w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu w dniach 13-14 kwietnia.

– Z żadną judoczką zgłoszoną do poznańskich zawodów nie spotkałam się jeszcze na macie, dlatego będzie to dla mnie nowe doświadczenie i szansa rywalizacji z nieznanymi zagranicznymi przeciwniczkami – mówi Oliwia Ziewalicz (Skorpion Judo Krosno).

Niedawno 18-letnia reprezentantka Polski sięgnęła po tytuł krajowy w Opolu. Wygrała w półfinale z Aleksandrą Nowaczewską i finale z Natalią Horzelą. Łącznie spędziła na tatami niecałe 3 minuty.

– Mistrzynią Polski zostałam po raz 4, a uważam, że skala trudności w turnieju była podobna do poprzednich lat. W obydwu pojedynkach zwyciężyłam poprzez trzymanie i rzut o-goshi – przyznała Oliwia Ziewalicz, która wcześniej 2-krotnie triumfowała w MP młodzików i raz w MP kadetów.

W wadze +78kg w PEJ w Poznaniu zgłoszone są, poza Oliwią Ziewalicz i Gabrielle Bouvier, także m.in. Ukrainka Diana Semchenko, która już ma na koncie złoto z wielkopolskich zawodów, a także brąz Mistrzostw Europy kadetów oraz Litwinka Rugile Stasiulyte i Azerka Nigar Suleymanova, odpowiednio 5 i 7 zawodniczka MEJ 2023 w Holandii, a także Austriaczka Helene Schrattenholzer, 5 judoczka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata kadetów.

– Walczyłam już na wielu turniejach międzynarodowych, jednak to będzie dopiero mój drugi start w Pucharze Europy. Na zbliżających się zawodach chciałabym stoczyć jak najlepsze walki i po prostu sprawdzić siebie – stwierdziła Oliwia Ziewalicz.

Juniorska mistrzyni kraju łączy treningi judo z nauką w klasie maturalnej technikum naftowo-gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. – Aktualnie skupiam się na PE w Poznaniu, moim celem jest też zdobycie kwalifikacji na zawody mistrzowskie. Chciałabym również spróbować swoich sił w seniorach – podkreśliła podopieczna trenera Pawła Juryś z klubu Skorpion.