SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy Juniorów: Zuzanna Banaszewska – sprawdzian w starszej grupie wiekowej
Puchar Europy Juniorów: Zuzanna Banaszewska – sprawdzian w starszej grupie wiekowej

Puchar Europy Juniorów: Zuzanna Banaszewska – sprawdzian w starszej grupie wiekowej

0
0

– W Poznaniu chcę dać z siebie wszystko, zawalczyć jak najlepiej i sprawdzić swoje możliwości w starszej grupie wiekowej – mówi Zuzanna Banaszewska, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kadetów przed debiutem w Pucharze Europy Juniorów. Turniej odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w Poznaniu.

Do wielkopolskiej stolicy, urodzona w 2007 roku judoczka Lemura Warszawa pojedzie jako Mistrzyni Polski Juniorek. W miniony weekend w Opolu triumfowała w wadze -78kg. Z kolei w kadetach startuje w kategorii +70kg.

– To był mój pierwszy występ w MPJ. Nie znałam żadnej ze swoich rywalek oprócz Dominiki Kuźmy-Ebel, z którą spotykałam się już wcześniej na zawodach, obozach czy campach. Dlatego walka z nią była najdłuższa i trwała 3.34 min – powiedziała Zuzanna Banaszewska.

Pojedynek eliminacyjny z Katarzyną Huniewicz skończył się po 12 sekundach, a finałowy z Nikolą Jaworską po 14 sek. Półfinał z Gabrielą Czyżewską został rozstrzygnięty po 81 sek.

– W pierwszej walce wygrałam na osoto-gari. W finale natomiast rzuciłam na tai-otoshi na dwa tempa. Obie walki skończyły się poniżej 15 sek i to dzięki moim ulubionym technikom – dodała złota medalistka.

– W ćwierćfinale rzuciłam na waza-ari, a walkę zakończyłam dźwignią. Natomiast w trzecim, półfinałowym pojedynku rzuciłam na osoto-gari i przeszłam do trzymania – przyznała Zuzanna Banaszewska.

Zawodniczka, która w tamtym roku była 3 w MŚ Kadetek i 5 w ME Kadetek, już wkrótce zadebiutuje w juniorskim Otwartym Pucharze Europy.

– Bardzo się cieszę, że dostałam powołanie na zawody w Poznaniu. Będzie to mój debiut w PE Juniorów. Jeżeli chodzi o zawody mistrzowskie juniorów, wszystko zależy od tego jak zaprezentuję się w Poznaniu. Ale w tym roku jeszcze najbardziej skupiam się na kadetach – uważa.