SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy w judo kata: historyczne wydarzenie w Radomiu
Puchar Europy w judo kata: historyczne wydarzenie w Radomiu

Puchar Europy w judo kata: historyczne wydarzenie w Radomiu

0
0

W sobotę, 11 maja– po raz pierwszym w naszym kraju – odbędzie się Puchar Europy w judo kata w Radomiu. Startować będzie ponad 20-osobowa reprezentacja Polski.

– Do tej pory startowaliśmy w zagranicznych turniejach tej rangi, a już wkrótce najlepsi nasi zawodnicy i zawodniczki zaprezentują swoje umiejętności w Radomiu – mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Biało-Czerwonych.

W polskim składzie znalazły się pary, które zdobywają medale PE, ale też Mistrzostw Świata i Europy oraz plasują się w czołówce największych imprez międzynarodowych.

– Skład nie jest jeszcze ostatecznie zamknięty. W Nage no kata wystartują seniorzy Bartosz Machna/Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak/Patryk Urban oraz w młodszych kategoriach Martyna Cioć/Sabina Krajewska, a także Aleksandra Rutkowska/Pola Porczyńska, Szymon Łąka/Hanna Kałuża – powiedział trener Sławomir Smater.

– W Katame no kata wystąpią seniorzy Anita Pudłowska/Maciej Pudłowski, Beata Sypniewska/Sebastian Gembalczyk, juniorzy Oliwia Cichy/Kewin Jeremiasz, Daria Spyrka/Maksymilian Bandura. W Ju no kata juniorzy Antoni Ptak/Sławomir Ptak i w Goshin jutsu Leszek Piąstka/Anna Jagiełło, Łukasz Proksa/Marek Tarabura, Krzysztof Głaz/Dariusz Graf – dodał przewodniczący Komisji Dan Polskiego Związku Judo.

Dla pasjonatów judo i judo kata zawody Pucharu Europy w Radomiu 11 mają będą wyjątkową okazję obejrzenia kontynentalnej czołówki. Zapraszamy!

Miesiąc później (10-11 czerwca) Polki i Polacy wystartują w Mistrzostwach Europy w Sarajewie. Tegoroczne Mistrzostwa Świata w judo kata odbędą się w Las Vegas w dniach 9-10 listopada.