SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy w Radomiu: Sławomir Smater – zainteresowanie judo kata będzie coraz większe
Puchar Europy w Radomiu: Sławomir Smater – zainteresowanie judo kata będzie coraz większe

Puchar Europy w Radomiu: Sławomir Smater – zainteresowanie judo kata będzie coraz większe

0
0

– Judo kata jest w naszym kraju na początku drogi dużego zainteresowania i wiedzy o poszczególnych kata w rywalizacji sportowej – mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Polski i przewodniczący komisji Dan Polskiego Związku Judo.

W sobotę, 11 maja w Radomiu odbędzie się pierwszy, historyczny Puchar Europy. Nigdy wcześniej PZJudo nie był organizatorem takiego wydarzenia w judo kata, chociaż w podwarszawskim Józefowie rozgrywano Mistrzostwa Europy w tym sporcie.

– Puchar zaplanowany w Polsce będzie czwartym i ostatnim turniejem w pierwszym półroczu. Trzy wcześniejsze – w Belgii, we Włoszech i Francji – mają wieloletnią tradycję. Nie sądzę, żeby liczba zawodników była bardzo duża. Ale jeśli za rok utrzymamy ten turniej będzie już dużo więcej startujących – powiedział Sławomir Smater.

Do radomskiego Pucharu Europy na razie zgłoszonych jest ok. 50 zawodników i zawodników z Polski, Wielkiej Brytanii, Słowenii i Hiszpanii.

– Mamy w Polsce kilkanaście klubów, w których zajęcia prowadzą dobrze wyszkoleni specjaliści w judo kata. Wszystkie działania takie jak Puchar Europy i inne zawody mistrzowskie zwiększają zainteresowanie tą dyscypliną szczególnie wśród trenerów – stwierdził szkoleniowiec kadry narodowej.

W PE w Radomiu wystartują m.in. Bartosz Machna/Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak/Patryk Urban, Anita Pudłowska/Maciej Pudłowski, Beata Sypniewska/Sebastian Gembalczyk, Leszek Piąstka/Anna Jagiełło, Łukasz Proksa/Marek Tarabura.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Sarajewie w dniach 10-11 czerwca i są połączone z ME Weteranów 6-9 czerwca.