SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy Weteranów: Ireneusz Łukowski – turniej w Warszawie wyróżnieniem dla naszej reprezentacji
Puchar Europy Weteranów: Ireneusz Łukowski – turniej w Warszawie wyróżnieniem dla naszej reprezentacji

Puchar Europy Weteranów: Ireneusz Łukowski – turniej w Warszawie wyróżnieniem dla naszej reprezentacji

0
0

– Organizację Pucharu Europy uważam za dobry pomysł, a że jeden z turniejów odbędzie się w Warszawie można uznać za wyróżnienie dla polskiej reprezentacji weteranów – mówi Ireneusz Łukowski przed stołecznymi zawodami (20 kwietnia).

– Nasza reprezentacja prężnie się rozwija, coraz więcej osób dołącza do grupy. Wyniki z ostatnich Mistrzostw Europy mogą świadczyć, że możemy być liderami w warszawskim Pucharze Europy – powiedział Ireneusz Łukowski, planując start w sobotę oraz w ME w Sarajewie.

W dwóch poprzednich edycjach Mistrzostw Europy zdobywał medale – w kategorii wiekowej M3 srebro na Krecie w 2022 roku i brąz w Słowenii w 2023 roku.

– Startowałem dwukrotnie w Mistrzostwach Świata – w Portugalii i Polsce – ale niestety musiałem uznać wyższość swoich przeciwników – dodał.

W sobotę w hali przy Strumykowej rywalami Ireneusza Łukowskiego będą m.in. Kazach Talgat Duisembayev i Ukrainiec Yevhen Chudyk.

– Niestety nie znam swoich przeciwników, ale wiem, że trzeba być gotowym i przygotowanym na mocne walki. Oczywiście w mojej opinii jestem faworytem – przyznał.

Ireneusz Łukowski przygodę z judo rozpoczął na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego i w późniejszym czasie, gdy założył swój klub słynny Paweł Nastula. -Przeszedłem do niego i trenowałem, w pierwszym roku klubu zajęliśmy 2 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Opolu.

– Na co dzień pracuję w szkole z dziećmi z niepełnosprawnościami. I jestem współzałożycielem UKS SPORT dla Wszystkich, w którym jestem trenerem Grzegorza Teresińskiego, obecnego Mistrza Polski i brązowego medalistę ME 2023 juniorów oraz 5 zawodnika MŚ juniorów, a także Oliwii Romanik, która ma na swoim koncie dwa brązowe medale MP młodziczek. Była także dwukrotnie 7 w zeszłorocznych PE juniorek, dodam jako kadetka. Oczywiście prowadzimy nowe grupy nabory dzieci w normie intelektualnej, ale także mamy liczną jak nie najliczniejszą na Mazowszu grupę zawodników z niepełnosprawnością intelektualną – zaznaczył Ireneusz Łukowski.