SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Kickboxing
  3. Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych: po trzy tytuły Marty Mysur i Ewy Bulandy
Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych: po trzy tytuły Marty Mysur i Ewy Bulandy

Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych: po trzy tytuły Marty Mysur i Ewy Bulandy

0
0

Dużym zainteresowaniem zawodniczek i zawodników cieszył się rozegrany w międzynarodowej obsadzie w Sieradzu Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Łącznie startowało 241 osób z 53 klubów w formułach: Kick Light, K-1 Rules, Pointfighting.

Najlepszymi kickboxerami wybrano Martę Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji) i Konrada Furmanka (Państwowa Straż Pożarna Międzychód), a wśród weteranów wyróżniono Marcina Małysa (15 SBWD). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Reprezentacja Polskiej Policji przed DWOT Wojownik Niezłomny i 5 Pułkiem Dowodzenia Rząska. Sędzią głównym był Jerzy Bassa.

Dwa tytuły wywalczył m.in. Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji), który triumfował w kategorii +91 kg w K-1 Rules i Kick Light.

– Stoczyłem 6 walk, po 3 w obydwu formułach. Najtrudniejszym pojedynkiem pod względem technicznym był półfinał w Kick Light. To formuła, w której technika, dynamika i pomysł na walkę muszą iść w parze. Mój przeciwnik był bardzo wymagający i przy 100-procentowym zaangażowaniu wygrałem niewielką przewagą. Z kolei najtrudniejszy pod względem fizycznym był finał w K-1 z doświadczonym zawodnikiem z Izraela. Pojedynek po trzech zaciętych rundach został rozstrzygnięty przez sędziów punktowych – mówi Szymon Bajor. – Moje doświadczenie w zawodach kickboxingu sięga 2013 roku. Od tamtego czasu w miarę możliwości biorę udział w tego typu wydarzeniach. Na co dzień jestem zawodnikiem MMA, a jak wszyscy wiemy uderzenia i kopnięcia to także element tej dyscypliny. Obecnie umiejętności kickbokserskie doskonale w klubie Universal Rzeszów pod okiem aktywnie walczących trenerów – dodał.

W Pointfightingu w dwóch wagach -79kg i -84kg najlepszy był Krystian Biś (KP PSP Police). – W obydwu kategoriach stoczyłem po 3 pojedynki. Niestety do finału w wyższym limicie przeciwnik nie wyszedł. Najcięższy pojedynek stoczyłem z Przemkiem Sułkowskim, dobrym zawodnikiem, kiedyś dużo startującym oraz mającym duże osiągnięcia. Na początku musiałem wyczuć go, ale w 2 rundzie już udało mi się zaznaczyć prowadzenie. Jeśli chodzi o dalsze starty, to w przyszły weekend odbywają się MP, w których mam zamiar obronić tytuł oraz wygrać Grand Championa. Może uda się jeszcze wywalczyć medal w Light Contact – powiedział.

Na najwyższym stopniu podium w Kick Light i Pointfighting stanął w wadze -74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu). Sięgnął także po brąz w K-1.

Trzy zwycięstwa w Sieradzu odniosła – w -48kg (jeden tytuł) i -50kg (dwa) – Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji). Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji) wygrała rywalizację w Pointfightingu -60kg i -65kg oraz Kick Light -60kg. Drugie miejsce zajęła w K-1 w -60kg.

W turnieju rangi Pucharu Polski startowali także weterani, a złoto wywalczyli: Kick Light +94kg Radosłąw Karge (Reprezentacja Polskiej Policji) -94kg Janusz Zielak (OSP Giżyce) -84kg Marcin Małys (15 SBWD) -74kg Marek Mazur (OSP Szydłów) +65kg Anna Jachowska (DWOT Wojownik Niezłomny); Pointfighting +94kg Dariusz Luks (DWOT Wojownik Niezłomny) -94kg Piotr Maślanka (Straż Pożarna, OSP Brwilno) -84kg Daniel Salawa (5 pdow Rząska) -74kg Marek Mazur (OSP Szydłów) +65kg Małgorzata Nasulewicz (DWOT Wojownik Niezłomny).

Po zawodach mówili:

– Kamil Czyżewski: – W Pucharze Polski stoczyłem 3 walki, wszystkie wygrałem. Najtrudniejszą była pierwsza z nich, gdyż bardzo dawno nie startowałem w formule K-1 i z tego względu ostrożnie podszedłem do pojedynku, a także rywal nie pasował mi stylowo. Ale udało się wygrać na punkty. Moje doświadczenie w walkach w K-1 jest znikome, lecz jeśli chodzi o doświadczenie treningowe w kickboxing wynosi już około 8 lat, przygotowując się do walk w MMA. Na co dzień trenuję w Valetudo Białystok, lecz moja przygoda ze sportami uderzanymi rozpoczęła się w Boxing Sokółka od boksu, a jeśli chodzi o kickboxing to zaczynałem w Husarzu Białystok.

– Rafał Stachecki: – To był mój drugi start w K-1. W tamtym roku w debiucie w K-1 wygrałem Puchar Polski i przyjechałem teraz jako obrońca tytułu. Pierwszą walkę miałem w półfinale, wygrałem po mocnych wymianach stójkowych punktacją 2-1 z mocnym przeciwnikiem, który z kolei w ćwierćfinale pewnie wygrał. A w finale to ja pewnie wygrałem z zawodnikiem z klubu Puncher Wrocław po bardzo technicznej walce. Po dwóch Pucharach Polski mój bilans w K-1 to 6-0. Przygodę z sportami walki zacząłem od MMA w klubie no Limits Kwidzyn, zdobyłem m.in amatorskie mistrzostwo Polski MMA. Aktualnie trenuję w Elbląskim Klubie Sportów Walki, gdzie za treningi K-1 odpowiada trener Rafał Szatkowski, który rozwinął moje umiejętności stójkowe.

– Piotr Kołakowski: – Na Puchar Polski pojechałem z zamysłem startu kontrolnego. W przyszły weekend wystąpię na Mistrzostwach Polski Light Contact w Będzinie. Łącznie stoczyłem 4 walki. Półfinał Pointfightingu zakończył się na moją niekorzyść i uległem czołowemu zawodnikowi tej formuły, który zwyciężył tę kategorię. Zdobyłem brąz. W Kick Light zwyciężyłem i zdobyłem Puchar Polski. Wszystkie pojedynki nie były proste i wymagały skupienia, gdyż nie rywalizowałem w mojej czołowej formule. Najważniejsze jednak, że zakończyłem turniej bez kontuzji i w piątek ruszam w pełnej gotowości do Będzina.

– Dominika Filec: – Był to mój debiut na Pucharze Polski Kickboxingu Wojska Polskiego, reprezentując 5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach, który umożliwił mi ten wyjazd. Stoczyłam dwie walki. Półfinałowy pojedynek z zawodniczką z Kielc był szczególnie intensywny, zwłaszcza zważywszy na fakt, że spotkałyśmy się już dwa tygodnie wcześniej. Finałowa walka zakończyła się moim zwycięstwem na punkty. Ocena całego przebiegu turnieju jest dla mnie pozytywna. W kontekście przyszłych planów w kickboxingu, zamierzam kontynuować treningi i dążyć do dalszego rozwoju. Moim celem jest udział w kolejnych prestiżowych turniejach oraz nieustanna praca nad doskonaleniem technik i taktyki.

– Gerard Ciba: – W tegorocznym Pucharze Polski Służb Mundurowych wystartowałem w 3 formułach, stoczyłem 5 walk, najwięcej 3 w K-1 Rules. Ćwierćfinał i półfinał kończę w pierwszych minutach walki. Najtrudniejszy był pojedynek finałowy z doświadczonym zawodnikiem, z którym wygrałem niejednogłośną decyzja sędziów. Kickboxing trenuję 7 lat od samego początku z trenerem Krystianem Blezieniem w Centrum Sportów Walki Debica/4FightTeam.

Finaliści – na pierwszym miejscu złoci medaliści:

K-1 Rules

+91kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji) – Yosef Tktok (Stare Prison of Israel)

-91kg Arkadiusz Mruk (KP PSP Ostrów Wielkopolski) – Łukasz Podstawski (KM PSP Tarnobrzeg)

-86kg Rafał Błachuta (KMPSP Grudziądz) – Marcel Kuzyk (OSP Cesarzowice)

-81kg Gerard Ciba (DWOT Wojownik Niezłomny) – Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna Międzychód)

-75kg Kamil Czyżewski (Valetudo Białystok/PSP Sokółka) – Patryk Korycki (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych)

-71kg Rafał Stachecki (16 Dywizja Zmechanizowana) – Nikodem Blaszyński (AWL Wrocław)

-67kg Jakub Galiszewski (42 Baza Lotnictwa Szkolnego) – Bartosz Błoch (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych)

-63,5kg Rafał Dawid (15 SBWD) – Konrad Lewandowski (15 SBWD)

+70kg Karolina Pokusa (DWOT Wojownik Niezłomny) – Joanna Pietras-Mięsak (Reprezentacja Polskiej Policji)

-70kg Weronika Gilbas (16 Dywizja Zmechanizowana)

-65kg Dominika Filec (JW3390) – Oliwia Stawska (16 Dywizja)

-60kg Karina Szmalenberg (JW3390) – Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji)

-56kg Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji) – Wiktoria Grabowska (5 pdow Rząska)

-48kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji) – Paulina Kasperska (19 Lubelska Brygada Zmechanizowana)

Kick Light

+94kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji) – Krzysztof Smok (5 pdow Rząska)

-94kg Mateusz Krakowiak (Reprezentacja Polskiej Policji) – Giuliano Tronci (16 Dywizja Zmechanizowana)

-89kg Cezary Piwowarek (Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej) – Tomasz Kiernozek (Wojsko Polskie)

-84kg Piotr Kołakowski (Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostródzie) –

Robert Wróblewski (2 Orel Przasnysz)

-79kg Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna Międzychód) – Marcin Mergalski (DWOT Wojownik Niezłomny)

-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu) – Michał Zydorowicz (Reprezentacja Polskiej Policji)

-69kg Łukasz Wróblewski (OSP Mława) – Majkel Rosiński (15 SBWD)

+70kg Joanna Pietras-Mięsak (Reprezentacja Polskiej Policji) – Oliwia Jóżwiak (DWOT Wojownik Niezłomny)

-65kg Oliwia Kruszczak (DWOT Wojownik Niezłomny) – Edyta Piórkowska (DWOT Wojownik Niezłomny)

-60kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji) – Alicja Celmer (8K-PBOT/81 batalion lekkiej piechoty Toruń)

-55kg Weronika Grabowska (5 pdow Rząska) – Wiktoria Grabowska (5 pdow Rząska)

-50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji) – Patrycja Gerka (16 Dywizja Zmechanizowana)

Pointfighting

+94kg Sylwester Trębiński (Służba Ochrony Państwa) – Dominik Szymczak (Wojskowa Akademia Techniczna)

-94kg Rafał Janczewski (Wojsko Polskie) – Michał Borzęcki (Reprezentacja Polskiej Policji)

-89kg Dariusz Szczerbiński (Reprezentacja Polskiej Policji) – Bartłomiej Skóra (DWOT Wojownik Niezłomny)

-84kg Krystian Biś (KP PSP Police) – Mikołaj Zygan (DWOT Wojownik Niezłomny)

-79kg Krystian Biś (KP PSP Police) – Dariusz Krajewski (Reprezentacja Polskiej Policji)

-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu) – Michał Zydorowicz (Reprezentacja Polskiej Policji)

-69kg Jakuba Kirker (5 pdow Rząska) – Wojciech Wnęk (KMP Tarnów)

+70kg Joanna Pietras-Mięsak (Reprezentacja Polskiej Policji) – Monika Smętek-Słaby (OSP Korzenna)

-65kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji) – Oliwia Stawska (16 Dywizja zmechanizowana)

-60kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji) – Alicja Celmer (8K-PBOT/81 batalion lekkiej piechoty Toruń)

-55kg Monika Trębińska (Służba Ochrony Państwa) – Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji)

-50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji) – Patrycja Gerka (16 Dywizja Zmechanizowana).