SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Sandra Drabik w bardzo dobrej formie przed kwalifikacjami olimpijskimi
Sandra Drabik w bardzo dobrej formie przed kwalifikacjami olimpijskimi

Sandra Drabik w bardzo dobrej formie przed kwalifikacjami olimpijskimi

0
0

Już wkrótce Sandra Drabik (54 kg), Olimpijka z Tokio, powalczy o awans na Igrzyska w Paryżu, podobnie jak Natalia Kuczewska (50 kg) i Klaudia Budasz (60 kg). Pięściarka z Kielc błysnęła formą w turnieju w Skopje, gdzie pokonała m.in. aktualną Wicemistrzynię Świata z kat. 57 kg.

W stolicy Macedonii Północnej Sandra Drabik wygrała z Węgierką Rebeką Dobos 5:0 i 3-krotną medalistką MŚ Kariną Ibrahimovą z Kazachstanu 4:1. Reprezentantka Polski została uznana najlepszą zawodniczką turnieju Golden Gong!

– Z obydwiema rywalkami boksowałam po raz pierwszy, one na co dzień występują w wadze wyżej niż ja, więc nie miałyśmy okazji spotkać się w ringu – mówi Sandra Drabik, która powalczy o kwalifikację na IO w swojej kategorii 54 kg. W Skopje startowała w 57 kg.

– Z każdą z nich walczyłam inaczej, tzn. Węgierka nacierała mocno do przodu, miała bardziej siłowy i agresywny styl, więc w tej walce na pewno dużo więcej się działo. Było więcej mocnych ciosów i dużo wymian. Natomiast z Kazaszką miałam trudniejsze zadanie, jeśli chodzi o taktykę i przebieg walki. To zawodniczka ode mnie sporo wyższa, a do tego mańkuta. Bazowaliśmy na dużej pracy nóg, zwodach i szybkich atakach. Ciosów było zdecydowanie mniej niż w poprzedniej walce, jednak musiałam się sporo nakombinować i zwodzić przeciwniczkę żeby do niej dojść, zadać ciosy, a przy tym sama nie dać się trafić przednia ręką – podkreśliła Sandra Drabik.

Po złote medale w Skopje sięgnęły także Natalia Kuczewska (w wyższej wadze 54 kg) i Aneta Rygielska (66 kg), która już sobie zagwarantowała start w Igrzyskach w Paryżu.

– To był ostatni turniej przed kwalifikacjami. Na dziś czuję się dobrze i mam nadzieję, że tak zostanie aż do końca – dodała Sandra Drabik.

– W dniach 7-14 maja w zgrupowaniu w Gostyniu wezmą udział Julia Szeremeta, Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik i Klaudia Budasz, a 14 maja na kwalifikacje do Tajlandii polecą Natalia Kuczewska, Sandra Drabik i Klaudia Budasz – mówi Tomasz Dylak, trener reprezentacji.