SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Sławomir Smater: bardzo udany start polskiej reprezentacji
Sławomir Smater: bardzo udany start polskiej reprezentacji

Sławomir Smater: bardzo udany start polskiej reprezentacji

0
0

– To był bardzo udany start naszej reprezentacji – mówi Sławomir Smater, trener główny naszej kadry narodowej i przewodniczący Komisji DAN Polskiego Związku Judo po zawodach Pucharu Europy w judo kata w Radomiu.

W historycznych zawodach PE w Polsce, Biało-Czerwoni zdobyli pięć medali, w tym trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym.

– Przed Mistrzostwami Europy w Sarajewie, w obsadzie międzynarodowej mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności. Cieszy postawa i zaangażowanie naszych zawodników, a szczególnie złotych medalistów – powiedział Sławomir Smater.

Pierwsze miejsce zajęli: Bartosz Machna – Dawid Kajdy w Nage no kata seniorów, Antoni Ptak – Stanisław Ptak w Ju no kata juniorów i Aleksandra Rutkowska – Pola Porczyńska w Nage no kata kadetów, drugie – Maciej Pudłowski- Anita Pudłowska w Nage no kata seniorów, trzecie Oliwia Cichy – Kevin Jeremiasz w Katame no kata juniorów.

– W ciągu trzech dni odbyło się szkolenie i egzaminy sędziowskie, zawody oraz seminarium dla zawodników prowadzone przez trzech przedstawicieli EJU. Było to bardzo potrzebne wydarzenie w judo kata – przyznał trener Sławomir Smater.

W szkoleniu m.in. w niedzielę wzięło udział 35 osób, w tym zawodnicy z Polski, Azerbejdżanu i Wielkiej Brytanii – dodał.

Za miesiąc Mistrzostwa Europy w Bośni i Hercegowinie, a jesienią Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych.