W minioną sobotę tj. 23 kwietnia w Pionkach koło Kozienic odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama PFK. Zawody zorganizował Nadwiślański Klub Sportów Walki „ Wulkan” pod patronatem Oyama Polskiej Federacji Karate i Burmistrza Miasta Pionki. Zawody odbyły się w konkurencji Lekki Kontakt i Semi-Knockdown.W mistrzostwach wystartowała przeszło 257 zawodników z 19 klubów Oyama Karate i jeden klub Kyokushin Matsushima.
Były to bardzo udane zawody dla zawodników Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy przywieźli 11 pucharów !!! ( pięć za pierwsze miejsce, trzy za drugie miejsce i 2 za trzecie miejsce oraz puchar najlepszego zawodnika).
Najlepiej z białostockiej ekipy wypadł Paweł Matyszewski, który w seniorach do 70 kg zajął pierwsze miejsce i został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.
Na pierwszym stopniu podium stanęli również:
- Oliwia Balczun- młodziczka, kat. wagowa plus 45 kg
- Adam Grabowski- junior, kat. wagowa do 55 kg
- Ewa Wróbel- seniorka , kat. open
- Patryk Zabrocki- senior , kat. wagowa plus 80 kg
Na drugim stopniu podium stanęli:
- Jerzy Gudalewski – młodzik, kat. wagowa minus 50 kg
- Michał Grabowski – junior starszy, kat. wagowa do 70 kg
Na trzecim stopniu podium stanęli:
- Aleks Mikulski- młodzik, kat. wagowa do 40 kg
- Tomasz Tomczyk- młodzik, kat. wagowa do 50 kg
Zawodników do zawodach przygotował Shihan Witold Choiński oraz Sensei Marcin Siegieńczuk.
Zarząd Białostockiego Klubu Oyama Karate pragnie bardzo serdecznie podziękować Panu Tadeuszowi Grabowskiemu za przewóz i opiekę nad zawodnikami w czasie pobytu w Pionkach.
źródło: OYAMA Karate Białystok







