SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. “Suzuki Boxing Night 27”: Michał Jarliński spotka się z medalistą Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy
“Suzuki Boxing Night 27”: Michał Jarliński spotka się z medalistą Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy

“Suzuki Boxing Night 27”: Michał Jarliński spotka się z medalistą Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy

0
0

– Z tak utytułowanym rywalem jeszcze nie walczyłem, ale zrobię wszystko aby pokonać Kamrana Sahsuvarliego – mówi Michał Jarliński (75 kg), który zmierzy się z utytułowanym Azerem podczas “Suzuki Boxing Night 27”. Gala odbędzie się w niedzielę 25 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W meczu Polska – Azerbejdżan, mistrz naszego kraju spotka się z Kamranem Sahsuvarlim, który w latach 2016-17 stanął na podium Igrzysk Olimpijskich (brąz w Rio de Janeiro), Mistrzostw Świata (brąz w Hamburgu) i Mistrzostw Europy (srebro w Charkowie).

– Do ringu wejdę z mocnym bokserem, ode mnie starszym o 10 lat, więc doświadczenie będzie po jego stronie. Jednak moimi atutami będą młodość i szybkość oraz wytrzymałość – powiedział pochodzący z Włocławka Michał Jarliński.

– Do tej pory walczyłem z jednym Azerem, Salimem Salimovem, a miało to miejsce podczas ME Kadetów w 2017 roku w Bułgarii w wadze 63 kg. W ocenie sędziów przegrałem walkę o ćwierćfinał 2:3 – dodał.

Niedzielna gala odbędzie się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. – Cieszę się, że walczymy w takim miejscu. Boksowałem oraz sparowałem z zawodnikami, którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Świata i Europy, jednak nigdy wcześniej nie miałem przyjemności skrzyżować rękawic z medalistą Igrzysk Olimpijskich – stwierdził Michał Jarliński, który rok olimpijski zaczął od srebrnego medalu w hiszpańskiej La Nucii.

Trudny pojedynek na gali Suzuki Boxing Night 27, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland z Partnerami i Sponsorami, będzie dla Michała Jarlińskiego cennym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy. – Zdecydowanie to dla mnie duża dawka doświadczenia – podkreślił.

W naszej kadrze narodowej jest łącznie 9 zawodników. Tak przedstawia się program gali:

51 kg Nikolas Pawlik – Masud Yusifzada, 57 kg Jakub Krzpiet – Azrak Babirov, 60 kg Jakub Sulęcki – Maksud Khasmetov, 67 kg Mateusz Grejber – Nabi Isgandarov, 75 kg Michał Jarliński – Kamran Sahsuvarli, 80 kg Mokhamedali Romański – Fagan Mammadov, 86 kg Jakub Straszewski – Seyid Seyidov, 92 kg Jakub Stępiński – Rauf Rahimov, +92 kg Wiktor Bartnik – Yohanes Nuriyev.