SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. Szymon Dąbrowski I Drużyna UKS 13 Białystok Ze Złotymi Medalami Mistrzostw Polski W Szermierce
Szymon Dąbrowski I Drużyna UKS 13 Białystok Ze Złotymi Medalami Mistrzostw Polski W Szermierce

Szymon Dąbrowski I Drużyna UKS 13 Białystok Ze Złotymi Medalami Mistrzostw Polski W Szermierce

0
0

Województwo Dolnośląskie jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, szermierze rozpoczęli swoje walki na planszach w Obornikach Śląskich z ogromnym sukcesem.

W turnieju indywidualnym Mistrzem Polski został Szymon Dąbrowski z UKS 13 Białystok. Szymon był bezkonkurencyjny, w pokonanym polu z łatwością zostawiał przeciwników, rewelacyjnie mu wtórowali koledzy klubowi Wiktor Lewkowski i Tomasz Masłowiecki, którzy dotarli do fazy ćwierćfinałowej i tam musieli uznać wyższość rywali. Wiktor zajął 6 miejsce, Tomasz 8 miejsce. Pozostali zawodnicy z UKS 13 Białystok zakończyli zawody: Anna Lubecka i Kasper Chomczyk na fazie eliminacyjnej, Małgorzata Kobać, Monika Łupińska, Nadia Jaśkiewicz, Martyna Masłowiecka, Maja Nikiciuk i Patrycja Wasilewska odpadli w fazie pucharowej.

Dobry start indywidualny przełożył się na rywalizację drużynową, rozstawieni po zawodach indywidualnych z numerem 1 chłopcy nie pozwolili sobie zadawać wielu trafień.

Grodziski Klub Szermierczy pokonany został wynikiem 45-35.

Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec uległ 45-31.

Finałowa walka z Pałacem Młodzieży Katowice zakończyła się rezultatem 45-31.

Po raz kolejny białostoccy szermierze udowodnili że są najlepsi w Polsce.

Szablistki występowały w najmłodszym składzie (ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski młodzików: Patrycja Wasilewska, Martyna Masłowiecka, Nadia Jaśkiewicz, Maja Nikiciuk), zajęły 7 miejsce, ale mają przed sobą jeszcze dwa lata startów w tej kategorii wiekowej.

Szykuje się ciekawa rywalizacja w roku 2025, na obiektach Białegostoku podczas XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ta sama grupa zawodników będzie się prezentować mieszkańcom miasta, miejmy nadzieję z takim samym, a może jeszcze lepszym skutkiem.