SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Koluchstyl
  3. Aktualności
  4. Tłumy Młodzieży Szkolnej na MP Koluchstyl
Tłumy Młodzieży Szkolnej na MP Koluchstyl

Tłumy Młodzieży Szkolnej na MP Koluchstyl

0
0

Koluchstyl to jeden z największych filarów reklamowych Podlasia. 15 czerwca w Zespole Oświatowym w Krześlinie koło Siedlec  odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej do lat 15 w Koluchstyl. Organizatorem zawodów była Akademia Sztuk Walki – Jacek  Szymański oraz Światowa Organizacja Koluchstyl.  Patronatami honorowymi imprezę objęli: Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – pani Janina Ewa Orzełowska i Wójt Gminy Suchożebry – Pan Tomasz Starzewski.

Frekwencja, mimo ciepłego, letniego dnia bardzo dopisała. W zawodach udział wzięło około 200 zawodników z klubów z Warszawy, Wyszkowa, Łodzi, Kleosina, Białegostoku, Częstochowy, Luzina, Nowej Góry, Siedlec, Werbkowic, Zbuczyna, Suchożeber, Krześlina, Broszkowa, a nawet z Holandii i Ukrainy. Zawodnicy walczyli w systemie czwórkowym na dwóch matach zajmując miejsce – pierwsze, drugie i dwa trzecie.  Zawody Koluchstyl dla młodzieży szkolnej organizowane są według zasady, by każdy mógł zdobyć medal i  cieszyć się swoją wygraną. Zasada ta jest nie tylko mobilizacją do uprawiania sportu, ale także kształtowaniem charakteru młodego człowieka. Przegrana tak łatwo zniechęca  do dalszego działania, natomiast wygrana dodaje „skrzydeł”. Co najważniejsze i na co należy zwrócić uwagę to obecność rodziców na zawodach.  To najlepsza publiczność i najwierniejsi kibice, którzy walki i medale swoich pociech przeżywali razem z nimi. Taka integracja i nie zostawianie dzieci samym sobie zasługuje na największe uznanie

Z Podlasia udział wzięło 4 zawodników:

Kajetan Zimnoch /KS Sumo Koluch/ – I miejsce

Ewa Majewska /KS Sumo Koluch/ – II miejsce

Kacper Radziejewski /Zespól Szkół Kleosin/ – I miejsce

Błażej Radziejewski / Zespól Szkół Kleosin/ – II miejsce

W klasyfikacji drużynowej kluby uplasowały się na następujących miejscach:

I miejsce – Akademia Sztuk Walki – Jacek Szymański Siedlce

II miejsce – GOSRiT Luzino

III miejsce – Szkoła Sztuk Walk Wojciecha Adamusika Łódź i Szkoła Samoobrony i Mieszanych Sztuk Walki Nowa Góra

Podczas uroczystego otwarcia zawodów, którego dokonali organizatorzy Wiesław Koluch – prezydent Światowej Organizacji Koluchstyl, Jacek Szymański Akademia Sztuk Walki i Wójt Gminy Suchożebry Tomasz Starzewski, zostały nadane odznaki i dyplomy dla Przyjaciół Dyscypliny Koluchstyl. Zgodnie z mottem napisanym na dyplomie  „Niechaj patrycjat, pospólstwo i wszystkie znają gminy, żeś jest przyjacielem naszej dyscypliny” do przyjaciół dołączyli: Janina Ewa Orzełowska  – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Dariusz Stopa – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, Tomasz Starzewski Wójt Gminy Suchożebry, Monika Głuchowska – Dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie, Jacek Szymański – Akademia Sztuk Walki i  radny Leszek Rymuza.

Zostały również nadane certyfikaty dla instruktorów  Koluchstyl oraz certyfikaty Dan i Kiu.

Jan Bajena – 6 Dan

Zdzisław Wołos – 5 Dan

Jacek Szymański – 4 Dan, Instruktor Koluchstyl

Kamil Zwoliński – 1 Dan

Przemysław Jóżwiak – 1 Dan

Michał Podbielski – 1 Kyu, Instruktor Koluchstyl

Ogromne słowa uznania i podziękowania skierowane są do Jacka Szymańskiego, pasjonata sportu, założyciela i trenera Akademii Sztuk Walki. Wzorowa organizacja zawodów, integracja miejscowej społeczności, zaangażowanie do organizacji różnych instytucji, firm i osób prywatnych – wszystko to zasługa Jacka Szymańskiego.

Podziękowania skierowane są też do składu sędziowskiego – Jan Bajena, Zdzisław Wołos, Wiesław Karol Koluch, Paweł Zimnoch,  Kamil Zwoliński, Michał Podbielski i Eliza Grzymała. Dziękujemy dla osób wyczytujących zawodników – Eliza Szymańska, Zuzanna Szymańska, Małgorzata Pachecka i Zbigniew Byszewski.

Za udostępnienie szkoły i zaangażowanie w organizację zawodów dziękujemy pani dyrektor Monice Głuchowskiej.

Za poczęstunek – obiady dla wszystkich uczestników, przepyszne przekąski i cudowne wypieki dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Krześlinie.

Za zabezpieczenie medyczne dziękujemy panu Jarosławowi Ładziakowi. Na szczęście jak zwykle pomoc medyczna na zawodach nie była potrzebna.

Za bezpieczeństwo podczas zawodów dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krześlinie.

Za wsparcie zawodów dziękujemy – paniom Jadwidze i Ewie Bolesta, pani Anecie Wyżywniak, pani Renacie Kulig, państwu Sylwi i Leszkowi Mlonek, Edycie i Grzegorzowi Mlonek, panu Robertowi Jóżwikowi, pani Irenie Bajena.

Dziękujemy redaktorom: Iwona Zajączkowska – Rędzińska – TylkoSport Net Work Television i Wojciech Rędziński – Twoja Telewizja Regionalna.

Za wsparcie finansowe dziękujemy dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego  oraz  dla Jana Michalczuka Adama Malinowskiego z firmy Krex.